03 Temmuz 2016 13:09

Turgut Kazan: Hepsi Erdoğan'ın talimatlarını uygulayacak

Avukat Turgut Kazan, Meclisten geçen yüksek yargı düzenlemesi ile hukukun tamamen ortadan kalkacağını belirtti.

Paylaş

Avukat Turgut Kazan, Meclisten geçen yüksek yargı düzenlemesi ile hukukun tamamen ortadan kalkacağını belirterek, "Hepsi Erdoğan'ın talimatlarını uygulamak için hareket edecek” dedi.

AKP tarafından "yeni yargı paketi" ve "yargı reformu" olarak lanse edilen ancak "yüksek yargıya müdahale" olarak değerlendirilen "Danıştay Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı"nın Meclisten geçmesine bir tepki de İstanbul Barosu'nun eski başkanı avukat Turgut Kazan'dan geldi. Düzenlemeyi hukukun 12 Eylül'ü olarak tanımlayan Kazan, yargıda yaşanan tüm sorunların Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve paralel diye tanımladığı grupların ortaklığında yaşandığını söyledi. Kazan, düzenlemenin başlı başına Anayasa'ya aykırı olduğunu belirterek, "Türkiye'de zaten Anayasa fiilen yok. Erdoğan ne isterse onu yapıyor. Şimdiye kadar Yargıtay ve Danıştay da paralelci yapı hakimdi, bu değişecek. Yerine hukuka bağlı üyeler mi gelecek? Hayır. Hepsi Erdoğan'ın talimatlarını uygulamak için hareket edecek. En büyük tehlike paralelci yargıçlardır, onlar da suç örgütü üyesidir. Onlar ne kadar tehlikeli ise Erdoğan'a bağlı HSYK de, Yargıtay da, Danıştay da o kadar tehlikelidir” diye konuştu.

Düzenlemeyle hukukun tamamen Erdoğan'a bağlanacağını vurgulayan Kazan, bağımsız bir yargıya kavuşmak için toplumsal bir mücadele verilmesi gerektiğini de ifade etti. (İstanbulDİHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Atatürk Havalimanı saldırısıyla ilgili 13 kişi tutuklandı

SONRAKİ HABER

Türk Metal-MESS arasındaki toplu sözleşme görüşmelerinin 4.'ncüsü yarın Ankara'da

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa