Antep’te orman yangınlarına tepki gösterildi

Antep’te orman yangınlarına tepki gösterildi

Antep Ekoloji Meclisi son zamanlarda Antalya ve Lice’de başta olmak üzere rant ve savaş uğruna yaşanan orman yangınlarıyla ilgili açıklama yaptı.

Antep Ekoloji Meclisi son zamanlarda Antalya ve Lice’de başta olmak üzere rant ve savaş uğruna yaşanan orman yangınlarıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamaya YSP, Zeugmadi ve Emek Gençliği de destek verdi.

Yapılan basın açıklamasını okuyan Kemal Kurt, yaşanan orman yangınlarına yeteri kadar ses çıkmadığını söyledi. Kentlerin hedef alındığı gibi doğanında hedef alındığını belirten Kurt, “Görülmesi gereken nasıl ki Antalya’da rant uğruna ormanlar yakılıyorsa, Cudi ve Lice’de güvenlik gerekçesiyle orman yangınları çıkarılmakta, doğa talan edilmektedir” dedi.  Toplumun ve doğanın özgürlüğünün ancak barışla olacağını, bu yüzden yürütülen kirli savaşın bir an önce durmasını isteyen Kurt, “Tarihin her döneminde doğayla ve toplumla barışık yaşamış Kürt halkına ve doğasına dönük ekolojik yıkım ve imha politikalarına karşı başta Türkiye çevreci ve ekolojistleri olmak üzere tüm dünyadaki vicdan sahibi her bireyi, kurumları ve ekolojik çevreleri sesimiz olmaya ve birlikte ortak mücadeleye çağırıyoruz” dedi. (Antep/EVRENSEL)
 

www.evrensel.net