01 Temmuz 2016 11:07
Son Düzenlenme Tarihi: 01 Temmuz 2016 11:32

Bilgi Üniversitesi Rektörü Mehmet Durman istifa etti

Bir akademisyeni görevden aldığı için öğrenciler tarafından protesto edilen Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman istifa etti.

Bilgi Üniversitesi Rektörü Mehmet Durman istifa etti

Paylaş

Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman istifa etti. Durman'ın yerine yeni rektör atanana kadar üniversitenin eski rektörlerinden Prof. Remzi Sanver getirildi.

Bilgi Üniversitesi, İletişim Fakültesi’nde ders veren Prof. Zeynep Sayın'ın ders esnasında sarf ettiği "En iyisini o yapıyor, en güzel nobranlığı, en güzel kabalığı, en güzel 'ben yaptım oldu'yu işin aslına bakarsanız o yapıyor" sözlerini Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a hakaret sayarak Sayın'ı görevden almıştı. 

Bilgi Üniversitesi'nin 2016 mezunları, kep törenide rektörün konuşmasını arkaları dönük bir şekilde alkışlayarak protesto etmişti. Rektör Durman, konuşmasını bitiremeden kürsüden inmek zorunda kalmıştı.

Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Rifat Saricaoğlu imzasıyla yapılan açıklamada, Prof. Durman'ın üniversitede akademisyen olarak görevinde devam edeceği belirtildi. (İstanbul/EVRENSEL)

 

ÖNCEKİ HABER

Havaalanı saldırısında 11 gözaltı daha

SONRAKİ HABER

Akar: Bedelli askerlikten 9 milyar 533 milyon lira gelir elde edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa