30 Haziran 2016 21:47
Son Düzenlenme Tarihi: 01 Temmuz 2016 09:49

Alibeyköy Kardodolap mahallesinde saldırı protestosu

Atatürk Havalimanı’na yönelik canlı bomba saldırısı Eyūp, Alibeyköy Karadolap Mahallesi'nde protesto edildi.

Alibeyköy Kardodolap mahallesinde saldırı protestosu

Paylaş

Atatürk Havalimanı’na yönelik canlı bomba saldırısı Eyūp, Alibeyköy Karadolap Mahallesi'nde yapılan yürüyüşle protesto edildi.

Siyasi partiler, yöre dernekleri ve mahalle halkının katıldığı eylemde yapılan canlı bomba saldırısından AKP hükümetinin sorumlu olduğu vurgulandı. Yürüyüş boyunca sık sık 'Gūn gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek' sloganları atıldı.

Yürüyüş sonrasında yapılan forumda konuşan CHP İlçe Başkanı Sinan Çiçek  bir yılda 11 katliamın gerçekleştiğini belirterek “Katliamlara karşı halk ‘istifa’ dediğinde vatan haini ilan edildi. Halbuki tuttuğu takım 3 maç kaybettiğinde ‘yönetim istifa’ diyebiliyor.AKP'yi devirmek için mūcadele etmeye devam etmeliyiz” dedi.

EMEP İlçe Başkanı Hakkı Bektaş, AKP’nin her alanda saldırmaya ve katliamlara göz yummaya devam ettiğini söyleyerek. “Hepimiz ūretim alanlarında mahallelerde okullarda birlikte hareket etmeliyiz. Birlikte mūcadele etmeli ve  Kūrdūyle, Lazıyla, işcisiyle, öğrencisiyle mūcadeleyi ve birlikteliği genişletmeliyiz. Mūcadeleden başka şansımız yok” diye konuştu 

ESP adına söz alan Deniz Çokgūl ise  “Kalıcı birliktelikler oluşturulmalı ve birlikte hareket etmeye devam etmeliyiz” dedi..

Pir Sultan Abdal Kūltūr ve Dayanışma Derneği’nden Ersin Erdemir, Katliamları lanetliyerek “mūcadele alanlarını genişletmeliyiz” dedi.

HDP'den Yavuz Kılıç, “Ben artık ölūmleri görmek istemiyoruz. Her sokak başında her yerde mūcadele etmeliyiz” diye konuştu.

Devrimci Partiden Umut Kahraman Ezber: “Direne direne kazanacağız. Başka şansımız yok. korkuya, sinmeye yer yok. Bu toplantıdan sonuç çıkmalı. Yan yana gelmeli ve devam etmeli bu birlikteliğimiz. IŞİD'e  karşı savaşan arkadaşlarımı anıyorum” 

Karadolap Mahalle Muhtarı Ali Ekber Binici: “Terör mezhep tanımıyor. Bu katliamlar son bulmayacak çūnkū demokrasi korkutmaya devam edecek. Buradan, adına ne dersek diyelim bir birliktelik oluşturmadan ayrılmamalıyız.” 

DHF'den İnan Kaya: “IŞİD ve benzer gerici örgūtlere karşı birleşmeli ve mūcadele etmeliyiz”

İDP'den Deniz Karadeniz, “Halk, inisiyatif alarak mūcadeleyi genişletilmeli” 

Çayan Dursun: “Yaşadığımız yerlerde örgūtlenmeli ve genişletmeliyiz. Esas saldırıların hedefi halkın kendisidir. Mūcadele etmeli ve cephe kurmanın bir ön adımı olarak bir araya geldik ve devam edeceğiz. Bundan sonrada bir araya gelmeye ve tepki göstermeye devam edeceğiz. Bu tehlikeyi her yerde anlatacağız. Hiç kimseyi ötekileştirmeden, karşıya itmeden örgūtlenmeye ve yanyana gelmeye devam edeceğiz”
(İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Yüksekova’da 50 milyonluk zarar var

SONRAKİ HABER

Akar: Bedelli askerlikten 9 milyar 533 milyon lira gelir elde edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa