30 Haziran 2016 13:49

CHP heyeti yaralıları ziyaret etti

CHP İstanbul il örgütü ve milletvekilleri, Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında yaralananları ziyaret etti.

CHP heyeti yaralıları ziyaret etti

Paylaş

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında yaralananları tedavi gördükleri Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ziyaret etti.

CHP İstanbul İl Örgütü, Atatürk Havalimanı’nda önceki akşam meydana gelen saldırılarda yaralananları tedavi gördükleri Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. CHP heyetinde İl Başkanı Cemal Canpolat’ın yanı sıra İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, il başkan yardımcıları ve ilçe başkanları da yer aldı.

Acil serviste tedavileri devam eden vatandaşları ziyaret eden Cemal Canpolat, yaralıların durumuna ilişkin de ilgililerden bilgi aldı. Hastane çıkışında acil servis önünde bekleyen yaralı yakınlarıyla sohbet eden Canpolat, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Saldırıyı kınayan ve başsağlığı dileyen  Canpolat, hükümeti de sert sözlerle eleştirdi. Canpolat, “Ankara'nın göbeğine ellerini kollarını sallayarak bomba patlattılar. Taksim'de, Vezneciler’de, Suruç’ta, havalimanında bombalar patlatıldı, yüzlerce yurttaşımız katledildi. Peki,bunların hiç sorumlusu yok mu? Sorumlular ne zaman, sorumluluk sahibi olduklarının farkına vararak özür dileyip istifa edecek? Bu ülkeyi yönetenlerin hiç mi suçu yok? İçişleri Bakanı nerede? Şu ana kadar sesi bile çıkmadı. Hangi mahallede IŞİD'in, terör örgütlerinin yuvalarıyla karşılaşacağımızı bilmiyoruz. Türkiye'nin ve İstanbul'un can güvenliği yok. Yurttaşların can güvenliğini sağlamakla görevli olanlar sorumluluklarını yerine getirmelidir. Sorumlular derhal istifa etmelidir” diye konuştu.

Canpolat, yetkililerinden aldıkları bilgilere göre Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 4’ü ağır 28 yaralının tedavilerinin devam ettiğini söyledi. (İSTANBUL)

ÖNCEKİ HABER

Halkın cebinden TRT'ye 600 milyon liralık kaynak

SONRAKİ HABER

Celal Şengör: Elin dangalağına organ verip onu yaşatmanın anlamı yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa