IŞİD'lilerin Fatih'teki hücre evi ortaya çıktı

IŞİD'lilerin Fatih'teki hücre evi ortaya çıktı

Atatürk Havalimanına yönelik saldırıyı gerçekleştiren 3 canlı bombanın Fatih'te tutukları daire kaldıkları ortaya çıktı.

Yaklaşık 3 ay önce peşin kira vererek İstanbul'un Fatih ilçesinde bulunan Ardıç Apartmanı'na taşınan IŞİD militanları, dairenin camlarını güneşlikle kapattı. Oturdukları süre boyunca da güneşlikleri hiç açmadılar. Dairenin pencereleri de açılmadığı için havalandırmayı daireye bağlı klima ile yaptılar.

IŞİD'liler oturdukları dairenin çift kapılı olması dikkat çekti. Normal kapının üzerine bir de demir kapı yapılmıştı. 

Adını vermek istemeyen ve 41 yıldır aynı apartmanda oturan yaşlı kadın "Onları hiç görmedim. Ya bizi takip ediyorlardı. biz evden çıkarken girmiyor, çıkmıyorlardı " dedi.

Alt katındaki daireden sürekli olarak ses geldiğini söyleyen yaşlı kadın, "Ben komisyoncuya söyledim. 'Ne olur yalvarıyorum sana' dedim. '5 kuruş aşağıya olsun bir aileye verin' dedim. Bilemezsin ne olduğunu' dedim" diye konuştu.

Dairede uzun süreli oturan olmadığını sürekli kiracı değiştiğini söyleyen yaşlı kadın, "Kim geliyor, kim gidiyor. Kadın mı geliyor erkek mi geliyor. Hiçbir şeyden haberimiz yok" dedi.

DAİREDEN GELEN KİMYASAL KOKUSU

IŞİD'lilerin oturdukları daireden keskin bir kimyasal kokusu geldiğini söyleyen yaşlı kadın, "Çok acayip bir koku. Benzersiz bir koku. Gaz kokusu hiç eksik olmadı. Demek ki o gece onları doldurdular, tık tık tık ses geliyordu" şeklinde konuştu.

ŞİKAYET ETTİ AMA...

Şikayet için Muhtara gittiğini kendisinin belediyeye yönlendirildiğini söyleyen bina sakini kadın, "Belediyede kimine şikayet edeceğim. Muhtara kaç defa yalvardım. 'Kimin oturduğunu tespit ediyor musunuz' dedim. 'Biz biliyoruz her şeyi' dedi" diye konuştu.

Daireye musluk tamiratı için girdiğini söyleyen ve yine adını vermek isteyen tesisatçı ise "Tabii böyle bir şey düşünemiyorsun. Burada herkes girip çıkıyor. 3 kişi giriyor. 5 kişi çıkıyor" dedi. 

Daireye girdiğinde 3 kişi gördüğünü söyleyen tesisatçı, "Bir kişi refakatçi gibi banyoya soktu. Musluğunu taktım. Çıktım ben, öyle sağa sola giremezsin ki" diye konuştu. 

IŞİD'lilere daireyi kiralayan emlak komisyoncusu ve mahalle muhtarı olayla ilgili konuşmak istemedi. (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 30 Haziran 2016 12:22
www.evrensel.net
ETİKETLER IŞİDFatihEv