Hey Tekstil işçilerinden istifa çağrısı

Hey Tekstil işçilerinden istifa çağrısı

Hey Tekstil işçileri direnişlerinin 88. gününde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İstanbul Bölge Müdürlüğü önüne gelerek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığını protesto etti. Bu sırada işçilerden Demet Yürümez baygınlık geçirdi.Direnişlerinin 88. gününde He

Hey Tekstil işçileri direnişlerinin 88. gününde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İstanbul Bölge Müdürlüğü önüne gelerek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığını protesto etti. Bu sırada işçilerden Demet Yürümez baygınlık geçirdi.

Direnişlerinin 88. gününde Hey Tekstil işçileri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İstanbul Bölge Müdürlüğü önüne geldi. Burada işçiler adına açıklama yapan Melek Sönmez, daha önce de buraya geldiklerini hatırlatarak “Bize, Hey Tekstil’e bir müfettiş göndereceklerini söylediler. Ancak sonrasında herhangi bir teftiş göremedik” dedi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının işçi haklarını görmezden geldiğine dikkat çeken Sönmez, yetkilileri istifaya çağırdı.

Başbakana da seslenen Sönmez, “Başbakan yoksulun hükümeti olduğunu söylüyor. İşte yoksullar burada. Hükümet yoksullara niye sahip çıkmıyor” şeklinde konuştu.

Açıklama esnasında işçilerden Demet Yürümez baygınlık geçirdi. Olay yerine gelen sağlık görevlileri Yürümez’e orada müdahale etti. (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net