Cezaevi yönetimi tutukluya koltuk değneğini vermiyor

Cezaevi yönetimi tutukluya koltuk değneğini vermiyor

Şakran T3 Kapalı Cezaevi’nde yaşamsal ihtiyaçlarını emekleyerek yerine getirebilen hasta tutuklu Ali Özmen’e koltuk değnekleri verilmiyor.

Şakran T3 Kapalı Cezaevi’nde yaşamsal ihtiyaçlarını emekleyerek yerine getirebilen hasta tutuklu Ali Özmen’e koltuk değnekleri cezaevi yönetimi tarafından verilmiyor.

İzmir Aliağa Şakran T3 Kapalı Cezaevi’nde bulunan ve 21 yıldır tutuklu olan Ali Özmen, ağır bel fıtığı ve kronik kalın bağırsak hastalığından dolayı yaşamsal ihtiyaçlarını karşılayamıyor. 1 Ocak’tan bu yana özellikle bel fıtığından dolayı ağrıları artan Özmen, günlük ihtiyaçlarını emekleyerek yerine getirirken, Özmen’in koltuk değnekleri ise cezaevi yönetimi tarafından verilmiyor.

TEDAVİ YERİNE AĞRI KESİCİ

Kardeşinin yaşadığı zorlukları anlatan abla Enuşe Özmen, kardeşi Özmen’in ağrılarından dolayı ayakta duramadığını, cezaevi yönetiminin ise kardeşi Özmen’i tedavi etmek yerine ağrı kesici verip koğuşa gönderdiğini söyledi. Özmen’in tedavi hakkı için yaptığı suç duyurusu ve idareye yazdığı dilekçelere yanıt verilmediğini belirten Özmen, “Cezaevi yönetimi sürekli ‘Sıra var’ diyerek kardeşimi hastaneye göndermiyor. Kardeşim şu an yürüyemiyor. Koğuş içinde emekleyerek ihtiyaçlarını görüyor. Cezaevi yönetiminden istediği koltuk değneği de bilerek, isteyerek kardeşim acı çeksin diye verilmiyor” diye konuştu. Kardeşinin bir an önce tedavi edilmesini isteyen Enuşe Özmen, “Kardeşimin ağrılarının verdiği acı artık katlanılmaz derecede. Ondan dolayı biran önce hastaneye götürülmeli ve tedavisinin yapılabileceği bir cezaevine sevk edilmeli” dedi.Abla Özmen, cezaevi yönetiminin kardeşini tedavi etmediği gibi kendilerine de görüşe giderken sürekli engel çıkardığını belirterek, bacağındaki platinin raporu olmasına rağmen yönetimin cezaevi girişinde sürekli kendisine sorun çıkartıp, kardeşi ile görüşme hakkını engellediğini dile getirdi. (İzmir/DİHA)

www.evrensel.net