Sivas anmasında birlikte mücadele çağrısı

Sivas anmasında birlikte mücadele çağrısı

Alevi Gençlik Kültür Derneği’nin çağrısıyla Buca’nın Çamlıkule semtinde ‘Sivas’ı Unutmadık, Unutturmayacağız’ şiarı ile anma etkinliği yapıldı.

Madımak Katliamı’nın 23.yıl dönümünde çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Alevi Gençlik Kültür Derneği’nin çağrısıyla Buca’nın Çamlıkule semtinde ‘Sivas’ı Unutmadık, Unutturmayacağız’ şiarı ile anma etkinliği yapıldı. 

Anma etkinliğinde konuşan Alevi Gençlik Kültür Dernekleri Genel Başkanı Zeynel Abidin Yıldız, Sivas’ta yaşanan katliamların bugün de devam ettiğine dikkat çekerek birlikte mücadele çağrısı yaptı. Tüm kesimlerin bir araya gelmesi gerektiğini söyleyen ve bunun için üzerlerine düşen tüm sorumlulukları yerine getireceklerini belirten Yıldız, mücadeleyi büyütme çağrısı yaptı. 

Etkinliğe katılan Buca Belediye Başkan Yardımcısı Murat Işık ise yaşanan tüm katliam ve asimilasyon politikalarına karşı bir arada olunması gerektiğini ifade etti. Işık, Alevilerin eşit yurttaşlık taleplerinin tüm ezilenlerin hak mücadelesi ile birleşmesi gerektğini söyledi.

Anma etkinliği şiir dinletisi, semah gösterimi, müzik dinletisi ile son buldu. Anmaya, Buca, Mehtap ve Narlıdere Cemevleri'nin yöneticileri ile CHP, EMEP, Emek Geçliği, HDP ve birçok kurum temsilcisi de katıldı. (İzmir/EVRENSEL)
 

www.evrensel.net