28 Haziran 2016 15:19

Adana Tabip Odası tutuklamalara tepki gösterdi

Adana Tabip Odası, Fincancı, Nesin ve Önderoğlu’nun tutuklanmasına tepki gösterdi.

Adana Tabip Odası tutuklamalara tepki gösterdi

Paylaş

Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak nöbetçi genel yayın yönetmenliği yap tıkları için gazetemizin yazarı, TİHV Başkanı ve TTB İnsan Hakları Kolu Üyesi Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, Gazeteci-Yazar Ahmet Nesin ve Sınır Tanımayan Gazeteciler Türkiye Temsilcisi Erol Önderoğlu’nun “terör propagandası” suçlaması ile tutuklanmasına tepkiler sürüyor. 

Adana Tabip Odası Çukurova Gazeteciler Cemiyetinde yaptığı basın toplantısı ile Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı’nın tek başına bir hücrede tecrit edildiğini bunun kabul edilemez olduğunu söylediler. TTB Merkez Konsey Üyesi Dr. Yaşar Ulutaş, Adana Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten’in de katıldığı basın açıklamasını okuyan  yönetim kurulu üyesi Ahmet Hilal, “Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin ve Erol Önderoğlu’nu da kendilerini susturmak için tutukladıklarını belirterek  “Ancak onlar sanmasınlar ki bizler susacağız, yılacağız, korkacağız” dedi. 

GERÇEKLERİ ANLATACAĞIZ

Gerçekleri daha çok anlatacaklarını dile getiren Hilal, “Demokratik, bağımsız, hukukun ve insan haklarının, özgür basının hakim olacağı yeni bir Türkiye’de birlikte mücadele etmekten onur duyacağımız, Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, Gazeteci-Yazar Ahmet Nesin ve Erol Önderoğlu’nun tutuklanmalarını ve tek kişilik tecrit hücrelerine konmalarını kınıyor, kendileri ile dayanışma içinde olduğumuzu belirterek bir an önce serbest bırakılmaları için sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyuna bildiriyoruz” dedi. (Adana/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

Sivas sanığını CHP'li vekilin bürosunda arayıp bulamamışlar!

SONRAKİ HABER

‘Gülperi’: Kadının gelenekten kopamadan özgürleşme çabası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa