Matviyenko: Özür gecikmiş olsa da hiç olmamasından iyidir

Matviyenko: Özür gecikmiş olsa da hiç olmamasından iyidir

Rusya Federasyon Konseyi Başkanı Valentina Matviyenko: Özür gecikmiş olsa da, bildiğiniz gibi geç olması hiç olmamasından iyidir.

Rusya Federasyon Konseyi Başkanı Valentina Matviyenko, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e gönderdiği mektubun Rusya ve Türkiye'nin ilişkilerinin düzelmesi için temel oluşturabileceğini bildirdi.

Matviyenko şu açıklamayı yaptı: "Özür gecikmiş olsa da, bildiğiniz gibi geç olması hiç olmamasından iyidir. Bu zaman içerisinde karşılıklı ilişkilerimiz bazı negatif süreçten geçti, eski güven anlayışı kaybedildi. Yine de, bu mektup Rusya ve Türkiye'nin bağlarının düzelmesi için temel oluşturabilir. "

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Su-24 uçağının Türkiye jetleri tarafından düşürülmesi yüzünden meydana gelen durumun Rusya'nın Türkiye halkına olan dostça duygularını etkilemediğine ilişkin açıklamalarını hatırlatan Matviyenko, "Yapılanların farkına varıldığı için bu mektubu sadece olumlu karşılayabiliriz. Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı'na mektubunda özürlerini dile getirdi, hayatını kaybeden pilotun ailesine baş sağlığı diledi, durumun düzelmesini istediğini belirterek Rusya ile dostça ilişkilerin düzelmesi için herşeyi yapmaya hazır olduğunu belirtti" dedi. (DHA)

www.evrensel.net