Mağdur çocuklar yine tutuklandı

Mağdur çocuklar yine tutuklandı

POZANTI Kapalı Cezaevi’ndeki “tecavüz” ve “işkence” skandallarının ardından nakledildikleri Sincan Cezaevi’nde tahliye edilen iki çocuk yeniden tutuklandı.Mersin’in Akdeniz ile Toros ilçelerinde bu sabah saatlerinde birçok eve yapılan baskın sonucu yaşları 18’den küçük olan Y.Ö., A.B.,

POZANTI Kapalı Cezaevi’ndeki “tecavüz” ve “işkence” skandallarının ardından nakledildikleri Sincan Cezaevi’nde tahliye edilen iki çocuk yeniden tutuklandı.

Mersin’in Akdeniz ile Toros ilçelerinde bu sabah saatlerinde birçok eve yapılan baskın sonucu yaşları 18’den küçük olan Y.Ö., A.B., M.A. ve A.U. gözaltına alınmıştı. Mersin Emniyet Müdürlüğüne bağlı Çocuk Şubesi’nde bir günlük ifade işlemlerinin ardından çıkartıldıkları Mersin Nöbetçi Çocuk Mahkemesi’nde “devlet malına zarar vermek”, “Molotofkokteyli atmak” ve “örgüt propagandayı yapmak” iddiasıyla 4 çocuğun tutuklanmasına karar verildi. Pozantı Çocuk Cezaevi’ndeki “tecavüz” skandalının ardından Sincan Cezaevi’ne nakledilen Y.Ö. adlı çocuğun 9 gün önce, A.B’nin ise bir ay önce tahliye edilmişlerdi. Pozantı mağduru olan çocuklar ile ilgili İHD ve sivil toplum örgütleri, bir komisyon kuracaklarını açıkladı. (MERSİN)

www.evrensel.net