Bitlis'te 1 asker hayatını kaybetti, 2 asker yaralı

Bitlis'te 1 asker hayatını kaybetti, 2 asker yaralı

Genelkurmay Başkanlığı, Bitlis'te 1 askerin hayatını kaybettiğini, 1'i ağır olmak üzere 2 askerin de yaralandığını açıkladı. 

Genelkurmay Başkanlığı, Bitlis'te tuzaklanan el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu 1 askerin hayatını kaybettiğini, 1'i ağır olmak üzere 2 askerin de yaralandığını açıkladı. 

Genelkurmay'ın resmi internet sitesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, bugün Bitlis'in  kırsal kesiminde sürdürülen operasyonlar esnasında, tuzaklanan el yapımı patlayıcı infilak etti. Patlamada 1 askerin hayatını kaybettiği, 1'i ağır olmak üzere 2 askerin yaralandığı belirtildi. Açıklamada, "Yaralı silah arkadaşlarımız derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur" denildi. (BİTLİS)

Son Düzenlenme Tarihi: 27 Haziran 2016 11:48
www.evrensel.net
ETİKETLER Bitlis