Can Dündar Strasburg’da adına düzenlenen törenlere katılacak

Can Dündar Strasburg’da adına düzenlenen törenlere katılacak

Can Dündar, hafta içinde RSF, Strasburg Basın Kulübü, Strasburg Belediyesi tarafından düzenlenen çeşitli resepsiyon ve ödül törenlerine katılacak

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, Pazar günü yeniden Strasburg’a geldi. Gazeteci Can Dündar, önümüzdeki hafta içinde Paris'te Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü (RSF), Strasburg Basın Kulübü, Strasburg Belediyesi tarafından kendisinin onuruna verilecek çeşitli resepsiyon ve ödül törenlerine katılacak. 

Dündar, Fransa ziyareti içinde Avrupa Konseyi Genel Sekreteri ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin davetlerine katılacak. Çok sayıda siyasetçiyle birlikte Fransız ve Avrupa basınıyla ikili görüşmeler için randevular alınırken, Strasburg kentindeki Odyssee sinema salonunda 28 Haziran Salı akşamı gazeteci Can Dündar için dayanışma gecesi düzenlenecek. 

Fransa ve Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden seçkin davetliler dayanışma gecesine katılıyor. Türkiye'de basın özgürlüğü ve ifade özgürlüğü konusunda Avrupa basınının gazeteci Can Dündar'a ilgisinin hayli fazla olduğu görülürken, Avrupa'nın pek çok ülkesinden basın mensuplarının bu dayanışma gecesine katılacağı bildirildi. (DHA)
 

www.evrensel.net