26 Haziran 2016 21:05

‘Basın özgürlüğü ile  haklarımı da savunuyorum’

Özgür Gündem gazetesinin “Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği” kampanyasında nöbetini TYS Genel Sekreteri Tevfik Taş devraldı

‘Basın özgürlüğü ile  haklarımı da savunuyorum’

Paylaş

Özgür Gündem gazetesinin “Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği” kampanyasında nöbeti devralan TYS Genel Sekreteri Tevfik Taş, “Basın özgürlüğü ile birlikte kendi haklarımı da savunuyorum. Haklarımız için de buradayız” dedi. 

Gündem gazetesi ile dayanışmak amacıyla başlatılan “Nöbetçi Genel Yayın Yönetmeni” kampanyasında nöbeti Türkiye Yazarlar Sendikası Genel Sekreteri Tevfik Taş devraldı. Gazete çalışanları ile birlikte haber toplantısına katılan Taş, haber önerilerinde bulundu. Taş, baskı ve soruşturmalara karşı karikatüristlerle görüşülerek, gazete için karikatür istenmesi önerisinde bulundu. 

“Gazetecilik suç değildir” diyen Taş gazetecik yapanları sonuna kadar savunacaklarını söyledi. Taş şunları söyledi: “Özgür Gündem gibi gazeteler halkların özgürlük ihtiyacı doğrultusunda çıkar. Bu nedenle halkların özgürlük ihtiyacı için çıkan gazeteleri savunmak gerekir.” Gazetede Nöbetçi Yayın Yönetmenliği görevini üstlendikleri için Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, gazeteci Erol Önderoğlu ve yazar Ahmet Nesin’in tutuklanmasına da tepki gösteren Taş, “Sadece basın özgürlüğü için burada değilim. Basın özgürlüğü ile birlikte kendi haklarımı da savunuyorum. Haklarımız için de buradayız” diye konuştu. (İstanbul DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Euro 2016’da Slovakya’yı 3-0 yenen Almanya çeyrek finalist

SONRAKİ HABER

Fetgi Gürer: Üretici desteklenmezse meyve-sebze yanacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa