04 Mayıs 2012 07:53

Eğitim emekçileri Sakarya’da saldırıları protesto etti

Son günlerde eğitim ve sağlık emekçilerine karşı uygulanan şiddete bir tepki de Sakarya’dan geldi. Eğitim Sen ve Türk Eğitim Sen Sakarya şubeleri tarafından yapılan eylemde eğitim emekçilerine yönelik şiddet protesto edildi.Yenicami mevkiinde toplanan sendikalar buradan Kent Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti. Y&uu

Eğitim emekçileri Sakarya’da saldırıları protesto etti

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Yenicami mevkiinde toplanan sendikalar buradan Kent Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüşte sık sık “Bakan uyuma öğretmene sahip çık”, “Öğretmene uzanan eller kırılsın”, “Susma sustukça yumruk sana gelecek”, “Kurtuluş Yok Tek Başına Ya Hep Beraber Ya Hiç Birimiz” sloganları atıldı. Yürüyüşte “Her türlü şiddete karşıyız” “Eğitimin piyasalaştırılmasına hayır”, “Bakan yan gelip yatma öğretmenine sahip çık” pankartları taşındı.

Yürüyüş sonunda Kent Meydanında bir basın açıklaması gerçekleştirdi. İki sendika adına Eğitim Sen Sakarya Şubesi Başkanı Kazım Bibinoğlu açıklamayı okudu. Bibinoğlu “Kamusal alanın özleştirilebilmesi ve piyasaya açılmasının en kolay yolunun bu hizmetleri halk nezdinde işe yaramaz, bu hizmetleri yapanları ise çalışmayan, devletin sırtında kambur göstermekten geçiyor. Eğer siz kamu hizmeti veren kurumlara kaynak aktaramazsanız; kurumlar zayıflayacak, verdikleri hizmetin kalitesi düşecek, asgari görevlerini bile yapamayacaklardır. Böylece oluşan ortamdan rahatsız olan halkta özelleştirilsin zaten bir işe yaramıyorlar diyecektir” dedi. Bakanın daha koltuğunu ısıtmadan “Öğretmenler çalışmıyor, üç ay tatil yapıyor” dediğini belirten Bibinoğlu bakanın öğretmen algısını zedeleyecek, erozyona uğratacak söylemlerde bulunarak yaşanan sorunların suçunu emekçilere atarak kendisini aradan sıyırmaya çalıştığını, kamuoyunda yaşanan erozyon sonucunda aynı sağlık alanında olduğu gibi canı sıkılanın öğretmenlere saldırdığını söyledi. (Sakarya/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

HDK: Halkların sesi olmaya devam edeceğiz

SONRAKİ HABER

Milli Piyango’nun ‘asıl talihlileri’ ünlü bayiler

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa