24 Haziran 2016 17:52

‘Nerdesin Aşkım?’ Türkiye’de ilk  gösterimini yapıyor

UluslarasI festivallerden, iki ödülle Türkiye’ye dönen “Nerdesin Aşkım”, Onur Haftası kapsamında  ilk kez Türkiye’de gösterim yapacak…

Paylaş

UluslarasI festivallerden, iki ödülle Türkiye’ye dönen “Nerdesin Aşkım”, Onur Haftası kapsamında  ilk kez Türkiye’de gösterim yapacak…

Merve Gezen’in yazıp yönettiği ve başrolünü ödüllü oyuncu Seyhan Arman’ın canlandırdığı kısa film “Nerdesin Aşkım”, tamamlandığından bu yana birçok Uluslar arası Festivale katıldı. Dünya festivallerini gezen film, Boston’dan “İnsan Hakları Ödülü” ve Kanada’dan Yabancı Film kategorisinde “En Mükemmel Film” ödülleri aldı.

Trans bir bireyi intihara sürükleyen sürecini anlatan filmin, başrol oyuncusu Seyhan Arman, Özge karakterine hayat verdiği başarılı performansı ile katıldıkları festivallerde başta jüri üyeleri olmak üzere festival seyircisini ile derinden etkiledi.

Bugün saat 18.00’de Cezayir Toplantı Salonu’nda ilk kez Türkiye’de gösterimi yapılacak filmin, gösteriminden hemen sonra yönetmen Merve Gezen ve Seyhan Arman ile de söyleşi gerçekleşecek.

1980 Adana dogumlu Seyhan Arman, tiyatroya 1994 yılında Adana Kardeş Oyuncular Tiyatrosu’nda amatör olarak  başladı. Daha sonra profesyonel olarak Aktif Sanat Tiyatrosu, Özürlüler Sahne Tiyatrosu, Tiyatro Gerçek, Adana Birlik Sahnesi, Adana Sanat Tiyatrosu, Gamsız Kabare, Tiyatro Maan, Çamur’dan Tiyatro’da çalıştı. Dilruba Saatçi’den oyunculuk egitimi alan Arman, Engin Alkan’ın yönettiği Islah Evi, Küskün Müzikal ve Huysuz isimli oyunlarda reji ekibinde çalıştı. 

“Teslimiyet” filmi ile 22. Ankara UluslararasI Film Festivali Seçici Kurul Oyunculuk Özel Ödülü ve “Güneşi Gördüm” filmi ile 23. UluslararasI  Singapur Film Festivali En iyi Performans (Best Performance ‘The Entire Cast’) Ödülü alan oyuncu sinema-dizi oyunculuğunun yanı sıra Madame Margot isimli Kabare’de halen Mc-Queen Matmazel Coco karakterini canlandırıyor. İnsan hakları aktivisti olan Arman İstanbul’da yaşıyor. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

ABD’den tutuklamalarla ilgili açıklama: Rahatsızlık verici

SONRAKİ HABER

28 yıl sonra cezaevinden çıkan oğluna kavuşan Semiha Tuğan hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa