24 Haziran 2016 17:50

Ruhi Su adına şiir ödülü

Ruhi Su Kültür ve Sanat Derneği usta ozanın adına verilecek bir şiir ödülü düzenleyecek.

Ruhi Su adına şiir ödülü

Paylaş

Ruhi Su Kültür ve Sanat Derneği usta ozanın adına verilecek bir şiir ödülü düzenleyecek. Yarışmanın seçici kurul Cevat Çapan başkanlığında Ahmet Telli, Haydar Ergülen, Hüseyin Ferhad, Latife Tekin, Mehmet Gözen ve Mahmut Temizyürek’te oluşuyor. 

Derneğin yaptığı açıklamada yarışmanın amacı şu şekilde ifade edildi; “Ruhi Su Kültür ve Sanat Derneği’nin öncülüğünde; yaklaşık bir asırdır yaşadığımız coğrafyanın kültür mozaiğine “Ruhi Su efekti” olarak dokunmuş olan sanatçının bıraktığı eşsiz kültür mirasını yeni kuşaklarla paylaşmak, sanat anlayışını yaşatmak için, sanatın en eski ve canlı alanı olan şiir dalında, bir yıl içinde çıkan ürünleri değerlendirmek amacıyla Ruhi Su Şiir Ödülü verilmesi amaçlanmıştır.”

Yarışmanın adaylık ve değerlendirme detayları arasında şu bilgiler paylaşıldı; “Bir birini izleyen iki Eylül ayı arasında birinci basımı yapılmış tüm şiir kitapları, şair veya yayınevinin herhangi bir başvurusu gerekmeksizin bütün eserler Ruhi Su Şiir Ödülüne doğal adaydırlar.”

Ruhi Su Şiir Ödülü her yıl Ruhi Su’yu anma etkinliği çerçevesinde 20 Eylül’de verilecek. 

Yarışmaya katılmak isteyenler dosyalarını Reşitpaşa Cad. Okutan İş Merkezi No: 54/80 Avcılar/İstanbul’a gönderebilirler. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

AB'den çıkmak, sağcıların değil emekçilerin kararı

SONRAKİ HABER

Ersur Tekstil işçileri işsiz kalma kaygısı yaşıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa