Belediye yöneticileri iş cinayetinden yargılanacak

Belediye yöneticileri iş cinayetinden yargılanacak

Esenyurt’ta özel bir hastanenin tabelasını tamir ederken elektriğe kapılarak ölen Eren Eroğlu’nun ölümüyle ilgili belediye yöneticileri yargılanacak.

Esenyurt’ta 31 Ekim 2013’te özel bir hastanenin tabelasını tamir ederken elektrik akımına kapılarak yaşamını yitiren Eren Eroğlu’nun ölümüne ilişkin olarak Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Akboğa ve İmar ve Şehircilik Müdürü Faruk Dedeoğulları hakkında, “Taksirle bir kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olma” suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle ek iddianameyle dava açıldı.

Bu iddianamenin gönderildiği Bakırköy 15. Ağır Ceza Mahkemesi’nin iddianameyi kabul ederek, bu iddianameyi Eren Eroğlu’nun ölümüne ilişkin olarak çalıştığı şirketin yöneticileri hakkında 2014 yılında açılan davanın iddianamesi ile birleştireceği öğrenildi.

Eren Eroğlu’nun çalıştığı şirketin ortakları Erol Mutlu ve Pınar Öz’ün şikayeti üzerine Mustafa Akboğa ve Faruk Dedeoğlu hakkında soruşturma başlatılmıştı. 

Eren Eroğlu ve Haydar Sakcı, 10 Ekim 2013 tarihinde çalıştıkları elektrik şirketinin görevlendirmesi ile Esenyurt’ta özel bir hastanenin tabelasını tamir etmeye gitmişti. Tamir sırasında iskele kurmayan ve alüminyum bir merdiven kullanan Eroğlu ve Sakcı elektrik akımına maruz kalmış, Eroğlu hayatını kaybederken Sakcı da yaralanmıştı. (İSTANBUL)

www.evrensel.net