Mardin ve Hakkari’de 6 asker yaşamını yitirdi

Mardin ve Hakkari’de 6 asker yaşamını yitirdi

Mardin ve Hakkari'de meydana gelen çatışmalarda, 1 astsubay ve 3 uzman çavuş ve 2 asker hayatını kaybetti.

Hakkari- Çukurca karayolunda yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının imha edilmesinin ardından bölgede operasyon başlatıldı. Operasyonda çıkan çatışmada 1 astsubay ve 3 uzman çavuş hayatını kaybetti.

MARDİN'DE 2 ASKER HAYATINI KAYBETTİ

Mardin'in Derik ilçesinde jandarma karakoluna düzenlenen saldırının ardından bölgeye takviye giden timin bulunduğu askeri araca saldırıda 2 asker hayatını kaybetti.

GENELKURMAY BAŞKANLIĞI AÇIKLAMASI

Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde yeralan açıklamada, Mardin ve Hakkari'de meydana gelen çatışmalarda 6 askerin hayatını kaybettiği belirtildi. Açıklama şöyle:

"24 Haziran 2016 Cuma günü Mardin-Derik ilçesi Bayırköy Mahallesinde adli arama faaliyeti icra eden unsurlarımıza bölücü terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucu 2 kahraman silah arkadaşımız saat 06.30’da şehit olmuştur.

Ayrıca Hakkâri Çukurca karayolunun emniyetini alan unsurlarımızın bulundukları bölgede, el yapımı patlayıcıların patlaması sonucu 4 kahraman silah arkadaşımız saat 07.15’te şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu alçakça saldırılarda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur." (HABER MERKEZİ)

(Fotoğraf Arşiv)

www.evrensel.net