23 Haziran 2016 17:47

Bir kap su ile can dostlara yardım eli

Nilüfer Belediyesi sokak hayvanları için vatandaşları kapılarının önüne bir kap su koymaya davet ediyor.

Bir kap su ile can dostlara yardım eli

Paylaş

Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, yaz aylarında sokak hayvanlarının su ve beslenme ihtiyaçlarını gidermek amacıyla ‘Bir Kap Su, Bir Dolu Hayat’ sloganıyla vatandaşları kapılarının önüne bir kap su koymaya davet ediyor.

Sıcak yaz aylarının gelmesiyle sokak hayvanlarına yönelik kampanya başlatan Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, “Bir Kap Su, Bir Dolu Hayat” sloganıyla vatandaşlara çağrı yaptı. Sıcak havanın etkisiyle sokak hayvanlarının su ve beslenme ihtiyacını gidermek isteyen Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, sokak hayvanları için özel hazırlanan su kaplarını vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtmaya başladı.

İNSANLAR GİBİ DİĞER CANLILARIN DA YAŞAM HAKKI VAR

Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Fikriye Eker, “Sıcak hava koşulları karşısında yaşam mücadelesi veren can dostlar için vatandaşları duyarlı olmaya davet ediyoruz. Dikkate alınması gereken en önemli gerçek, insan türü gibi diğer türden canlıların da yaşamaya hakkı olduğudur. Özellikle sokaklarda yaşayan sahipsiz hayvanlar, kediler, köpekler ve kuşlar için kapımızın önüne, balkonlarımıza, bahçemizin bir köşesine koyacağımız bir kap su ile onların su ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olabiliriz” dedi.

SU KAPLARI ÜCRETSİZ DAĞITILIYOR

Doğada yaşayan can dostlara destek olabilmek için Nilüfer Belediyesi’nin farklı projeler geliştirdiğine dikkat çeken Eker, “Her yıl uyguladığımız bu uygulamalar ile en azından sıcak yaz aylarında doğada yaşamak zorunda olan can dostlarımıza destek olabiliriz. Sokaklarda yaşayan can dostlarımızın su ve mama ihtiyaçlarını karşılayabilmek için tasarlamış olduğumuz su kaplarından temin etmek isteyen vatandaşlarımız, Nilüfer Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’ne gelerek ücretsiz bir şekilde alabilirler” dedi. (Bursa/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Almanya’da sinema salonuna saldırı

SONRAKİ HABER

Akar: Bedelli askerlikten 9 milyar 533 milyon lira gelir elde edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa