Dersim

Dersim'de gözaltına alınan 6 kişi tutuklandı

Dersim'de düzenlenen ev baskınlarında gözaltına alınan ve aralarında belediye meclis üyeleri ve BDP'lilerin de bulunduğu 7 kişiden 6'sı Malatya'da çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.Dersim'de dün sabah saatlerinde düzenlenen ev baskınlarında 7 kişi gözaltına alınmıştı. G&oum

Dersim'de düzenlenen ev baskınlarında gözaltına alınan ve aralarında belediye meclis üyeleri ve BDP'lilerin de bulunduğu 7 kişiden 6'sı Malatya'da çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Dersim'de dün sabah saatlerinde düzenlenen ev baskınlarında 7 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan Dersim Belediye Meclis Üyesi Nurcan Kasun, belediye çalışanları Hasan Yıldırım, Ali Kamer Yıldırım, MEYA-DER üyesi İbrahim Yıldırım, BDP Üyesi Necla Kılıç, Ayhan Çelik ve Zarife Taçyıldız Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerin ardından Malatya Adliyesi'ne sevk edildi. Savcılık ifadelerinin ardından tutuklama talebiyle Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevk edilen 7 kişiden BDP Üyesi Necla Kılıç tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, diğer 6 kişi ise "Örgüt üyeliği" iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. (MALATYA)

www.evrensel.net