Karadon'a özelleştirme:Özelleştirme İdaresinden TTK’ye yazı

Karadon'a özelleştirme:Özelleştirme İdaresinden TTK’ye yazı

Günlerdir özelleştirilmesi gündemde olan Türkiye Taş Kömürü Kurumu’nda hedefte Karadon Müessesesi var.

Günlerdir özelleştirilmesi gündemde olan Türkiye Taş Kömürü Kurumu’nda hedefte Karadon Müessesesi var. Dün akşam mesai bitiminden önce Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nca TTK’ya gönderilen yazıda Karadon Müessesesinin envanterinin belirlenerek Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na gönderilmesi istendi. 

Bu yazı ile mevcut işletmeler arasında en verimlisi olarak bilinen Karadon Müessesesinin özelleştirme kapsamına alındığı kesinleşti. Bu yazı ile TTK’nın özelleştirme hazırlığına başlayacağı Karadon'daki bütün envanterin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na gönderileceği öğrenildi. 

Bugün sabah saatlerinde TTK’ya giden Genel Maden İşçileri Sendikası Yönetim Kurulu Üyeleri söz konusu yazının içeriği hakkında Genel Müdür Vekilinden bilgi aldılar.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın açıklamalarının ardından özelleştirmesi gündeme gelen Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda ilk hedef Karadon Müessesesine oldu. GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, Karadon Müessesesinine Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nca, müessesenin envanterinin belirlenerek Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na gönderilmesi istendiğini söyledi. TTK Genel Müdürlüğü’ne gönderilen yazıyla, kurumun en verimli rezervlerinden birisi olan Karadon Müessesesinin özelleştirme kapsamına alındığı kesinleşti.

 

BAŞKANLAR KURULU OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

Konuyla ilgili açıklama yapan GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, “Özelleştirme Daire Başkanlığı tarafından Karadon Müessesemizin envanterinin belirlenerek Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na gönderilmesi istendiği duyumunu aldık. Genel Müdürlüğümüzden bunu da teyit ettik. Şu anda durumu net olarak öğrenmeye çalışıyoruz, yazıyı biz görmedik. GMİS Genişletilmiş Başkanlar Kurulu’muzla acil olarak toplantıya gireceğiz. Konuyu değerlendirip bir karar alacağız” açıklamasında bulundu.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca TTK KaradonMüessesesinin envanter kayıtlarının istenmesi üzerine Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ahmet Demirci ve Yönetim Kurulu bugün saat 15:30'da Karadon müsessesinde madencilerle bir araya gelerek basın toplantısı düzenleyecek. (Zonguldak/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 22 Haziran 2016 15:06
www.evrensel.net