20 Haziran 2016 18:48

Kurt Cobain’in çizimleri  koleksiyon oluyor

Hayatını kaybettiğinden beri belki de adına en çok yeni işler yapılan isimlerden biri olan Kurt Cobain’in çizimleri koleksiyon olacak. 

Paylaş

Hayatını kaybettiğinden beri belki de adına en çok yeni işler yapılan isimlerden biri olan Kurt Cobain’in çizimleri koleksiyon olacak. 

Cobain 1994 yılında öldükten sonra eşi Courtney Love tarfından mirasını yönetmekle görevlendirilen Jampol Artist Management’tan Jeff Jampol’un yaptığı açıklamaya göre, bir araya getirilecek çalışmalar arasında yağlı boya tablolardan kara kalem çalışmalara kadar çok sayıda parça var ve eserlerin bir kısmı ise ilk defa gün yüzüne çıkacak.

Jim Morrison ve Janis Joplin gibi hayata erken veda eden bazı isimlerin de miras temsilcisi olan firma, dünyayı dolaşması planlanan serginin ne zaman hazır olacağı hakkında henüz bir bilgi vermedi.

Kurt Cobain’in kızı Francis Bean de geçen yıl, ilk prodüktörlük denemesi olan “Montage of Heck” adlı dokümanter filmi Brett Morgen ile birlikte çekmiş, yapımda 27 yaşında ölen babasına ait ilk defa ortaya çıkan ses ve görüntü kayıtları kullanılmıştı. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Eğitim Sen yöneticilerine sürgün

SONRAKİ HABER

Funk’ın ustası Nile Rodgers, ilk kez Türkiye’de

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...