Firuzağa'daki saldırıyı protesto edenlere polis saldırdı

Firuzağa'daki saldırıyı protesto edenlere polis saldırdı

Radiohead etkinliğine yönelik saldırıyı protesto etmek için Cihangir'de toplanan kitleye polis saldırdı.

Dün Firuzağa'daki Velvet İndieground Records adlı plak dükkanında düzenlenen Radiohead etkinliğine gericiler sopalarla saldırmış tı. Saldırı anı Periscope üzerinden canlı olarak yayınlanmasına rağmen saldırganlardan gözaltına alınan olmadı.

Tepki çeken saldırıyı protesto için bugün 21.00'de Cihangir'de toplanmak üzere sosyal medyada kampanya başlatılmıştı. Cihangir Firuzağa Meydan'ında bir araya gelen ve "Katil Erdoğan" sloganları eşliğinde açıklama için bekleyen kitleye polis önce coplarla saldırdı. Çok sayıda kişiyi yerlerde sürükleyerek, darp eden polis ardından plastik mermilerle saldırdı.

Kitle, polis saldırısına sloganlarla karşılık vererek, protesto etti. Saldırı sonucu kitle, ara sokaklara dağılırken meydan polis tarafından ablukaya alındı.

Grup daha sonra tekrar meydana toplandı. sloganların devam etmesi üzerine polis bu kez gaz bombasıyla saldırdı. Etraftaki kafe ve restoranlardaki birçok vatandaş da gazdan etkilendi. Bir süre meydanda bekleyen polis daha sonra oradan ayrıldı. (İSTANBUL)

Son Düzenlenme Tarihi: 19 Haziran 2016 00:15
www.evrensel.net