18 Haziran 2016 20:26

Alperenler, Onur Yürüyüşü'nü yasaklayan valiye teşekkür etti

Alperen Ocakları Vakfı İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, Trans Onur Yürüyüşü'ne izin vermeyen İstanbul Valisi Vasip Şahin'e teşekkür etti.

Alperenler, Onur Yürüyüşü'nü yasaklayan valiye teşekkür etti

Paylaş

Alperen Ocakları Vakfı İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, tehditleri sonrasında yasaklanan Trans Onur Yürüyüşü'ne dair açıklama yaptı.

Yanında bir grup Alperen Ocakları üyesi ile birlikte basın toplantısı yapan Mican, "Türk-İslam medeniyeti ile yoğrulmuş ve halkının yüzde 99'u Müslüman olan bu ülkede, ahlaksızlığın sınırsızlaştığı söz konusu iğrenç organizasyonun tertip edileceği yürüyüşe karşı olduğumuzu ve tepkimizi yaptığımız açıklamalarla dile getirmiştik. Basın açıklaması yaptığımız saatten bu yana, kökü ve temeli ahlaksızlığın harman olduğu yabancı yerlere dayanan Türk ve İslam düşmanı bir takım güruh ve siyasiler tarafından medya vasıtasıyla baskı ve yıldırma saldırıları yapıldı. Fakat, tüm bu baskı ve tehditlere rağmen, biran olsun değerlerimizden ve Müslüman Türk milletinin sesi olmaktan vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz" diye konuştu.

DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Mircan sözlerini şöyle sürdürdü: "Tüm bu çaba ve gayretlerimizin sonucunda, İstanbul Valiliği'nce yapılan açıklama; toplumda oluşan infial ve tepkiyi bir nebze olsun dindirmiştir ve ahlaksız eyleme izin verilmeyeceği anlaşılmıştır. Alperen Ocakları olarak böyle bir ahlaksız yürüyüşe izin vermediği için İstanbul Valimiz Sayın Vasip Şahin'e şahsım ve tüm camiam adına çok teşekkür eder, saygı ve şükranlarımı sunarım. Biz de milli reflekslerimiz çerçevesinde aldığımız eylem kararını askıya almış bulunmaktayız. Ancak hadisenin tekerrür etmemesi noktasındaki hassasiyetimiz devam etmektedir. Özellikle bu ahlaksız olaya göstermiş olduğumuz tepkiden dolayı bizleri destekleyen sivil toplum kuruluşlarına, medya ve yayın kuruluşlarına, ülkemizin her yerinden arayarak ve koşarak yanımıza gelen veya sosyal medya aracılığıyla destek olan tüm halkımıza sevgi saygı ve şükranlarımı sunuyorum." (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Erdoğan: Gezi Parkı’na o tarihi eseri inşa edeceğiz

SONRAKİ HABER

Celal Şengör: Elin dangalağına organ verip onu yaşatmanın anlamı yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa