BBP genel başkanı da Onur Yürüyüşü'nü hedef gösterdi

BBP genel başkanı da Onur Yürüyüşü'nü hedef gösterdi

Alperen Ocakları'ndan sonra BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de İstanbul'da yapılacak olan LGBTİ+ Onur Yürüyüşü'nü hedef gösterdi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, İstanbul'da yapılacak olan LGBTİ+ Onur Yürüyüşü'nü hedef gösterdi. Destici, "Gitsinler yürüyüşü nerede yapacaklarsa yapsınlar, benim memleketimde yapamazlar. Benim memleketim bir sapıklar ülkesi gibi gösterilemez" dedi.

Düzce'de konuşan Destici'nin konu hakkındaki ifadeleri şöyle

“Ramazan Ayı’nda gayri ahlakilik adına ne varsa toplumda yaşanıyor ve bunlar meşru gösteriliyor. İslam başkenti, İslam şehri İstanbul’da bizim örfümüze, adetimize, inancımıza göre kabul edemeyeceğimiz gayri ahlaki bir grup, haftalar süren bir program yapıyor. Bunu da bir yürüyüşle taçlandırmak istiyorlar. Bizim genç arkadaşlarımız Alperenler, buna yanlıştır diyor. 'Ey ülkeyi yönetenler, buna sessiz kalmayınız ve buna müsaade etmeyin' diyor. Vay efendim, kıyamet kopuyor. Evet kardeşim, burası Türkiye, burası Müslüman bir ülke. Devlete, yönetenlere ben de buradan sesleniyorum. Sizler, bu muhafazakar kesim, bu dindar kesimin Türkiye’de temsilcisi olduğunuz iddiasıyla oy istediniz ve iktidara geldiniz. Eğer o yürüyüşe müsaade ederseniz, size oy veren inançlı kesimlere ihanet etmiş olursunuz. Bakalım göreceğiz bu ihaneti yapacak mısınız, yapmayacak mısınız? Sapıklığın adı, ahlaksızlığın adı özgürlük olamaz. Bunun kişi hak ve hürriyetiyle alakası yoktur. Böyle kabul edilemez. Batının ahlakıyla, benim ahlakım bir değil. Batının inancıyla benim inancım bir değil. Biz birileri gibi bu olaya seyirci kalmayız. Haklı tepkimizi ortaya koyarız. Ama tepkiden kastımız elbette ki sözdür, eylemdir, protestodur. Biz şiddetin her türlüsüne kurulduğu günden beri karşı çıkmış bir siyasi hareketiz. Şiddet kimden gelirse gelsin, kime karşı yapılırsa yapılsın, biz bunun karşısındayız. Bunun için bedel ödememiz gerekirse, öderiz. Gitsinler yürüyüşü nerede yapacaklarsa yapsınlar, benim memleketimde yapamazlar. Benim memleketim bir sapıklar ülkesi gibi gösterilemez."  (DHA)

www.evrensel.net