16 Haziran 2016 17:34

Eşe tecavüze 10 yıl 5 ay hapis cezası

Bayraklı’da eşi Ö.T’ye karşı, “Nitelikli cinsel saldırı, hakaret ve tehdit” suçlarını işlediği iddiasıyla dava açılan V.T, 10 yıl 5 ay cezası verildi

Paylaş

İzmir Bayraklı’da oturan eşi Ö.T’ye karşı, “Nitelikli cinsel saldırı, hakaret ve tehdit” suçlarını işlediği iddiasıyla hakkında dava açılan V.T, 10 yıl 5 ay hapis ve 1500 lira para cezasına çarptırıldı. Genç kadın bu olayın ardından eşinden boşanmak için dava açtı.

Davaya konu olan olay geçen yıl 21 Temmuz’da meydana geldi. Polise başvuran Ö.T, 2010 yılında evlendiği eşi V.T’nin, kendisine tecavüz ettiğini belirterek şikayetçi oldu. Olayı soruşturan Cumuhriyet Savcısı Gökhan Öztürk, V.T. hakkında üç ayrı suçtan 3 yıldan 13 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

İzmir 5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen son duruşmaya tutuksuz yargılanan sanık V.T. ve Ö.T. ile avukatları katıldı. V.T, suçlamaları kabul etmedi.

Duruşmada tanıklık yapan, tarafların ifadesini alan polis memuru, “Olay günü bayan sürekli ağlıyordu. Olayla ilgili konuşurken utanıyordu. Olaydan dolayı psikolojik olarak çok etkilenmişti” dedi. 

Hüseyin Yaşar Özyavuz başkanlığındaki mahkeme heyeti, sanık V.T’yi, “Nitelikli cinsel saldırı” suçundan 10 yıl, “tehdit” suçundan 5 ay hapis cezasına, “hakaret”ten de 1500 lira adli para cezasına çarptırdı. Özyavuz, sanığın yurt dışına çıkışını yasaklarken, para ve 5 aylık hapis cezalarını 5 yıl süre ile erteledi. Yargıtayda temyiz aşamasının uzun sürebileceğini belirterek tutuklamaya gerek görmedi. (İzmir/DHA)
 

ÖNCEKİ HABER

Vurulan İngiliz milletvekili hayatını kaybetti

SONRAKİ HABER

Şiddete tepkisizlikle suçlanan RTÜK'ün Başkanı, kendisini eski cezalarla savundu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa