ESP'den gözaltılara tepki

ESP'den gözaltılara tepki

ESP, parti ve yöneticilerinin gözaltına alınmasına tepki göstererek, 'Adalet mücadelemizi durduramayacaksınız' açıklaması yaptı. 

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP), İstanbul'da üye ve yöneticilerinin gözaltına alınmasına tepki göstermek amacıyla yazılı açıklama yaptı. Gözaltıların halkların adalet arayışını durdurmaya dönük olduğu belirtilen açıklamada, "Gözaltı terörü Saray darbesine karşı mücadele edenlere verilmiş gözdağıdır" denildi.

Açıklamada, şöyle denildi: "Saray gladyosu tarafından yönlendirildiği açık olan partimize yönelik bu saldırının öncelikli hedefinde halklarımızın adalet arayışı durmaktadır. 'Suruç için adalet herkes için adalet' talebi ile mücadele yürüten partimiz hedef haline getirilmiştir. Suruç'ta 33 düş yolcusunun katledilmesi ile ilgili dava dosyasında gizlilik kararının kaldırılması, Suruç'un Amed ve Ankara katliamları ile bağının açığa çıkarılması, Suruç katliamının sorumlularının yargılanması talepleri ile yürütülen kampanya engellemeye çalışılmaktadır. Fakat gözaltı saldırıları halklarımızın adalet arayışını engelleyemeyecek ve adalet iradesini kıramayacaktır." 

Açıklamada gözaltılara karşı tüm demokrasi güçlerine "Partimize yönelik bu saldırı karşında tüm devrimci, sosyalist ve demokratik güçleri partimizle dayanışmaya, faşizme karşı birleşik mücadele yürütmeye çağırıyoruz. Tüm demokrasi güçlerini politik özgürlüklere karşı geliştirilen bu saldırıyı sokakta yanıtlamaya, Saray faşizmine karşı omuz omuza mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz" çağrısı yapıldı. (DİHA) 
 

www.evrensel.net
ETİKETLER ESPgözaltı