BES: Maliye Bakanlığı'nı adım atmaya çağırıyoruz

BES: Maliye Bakanlığı'nı adım atmaya çağırıyoruz

Büro Emekçileri Sendikası (BES) İzmir Şubesi 'Maliye Bakanlığı'nda ücret adaletsizliğine son' diyerek basın açıklaması yaptı.

Büro Emekçileri Sendikası (BES) İzmir Şubesi 'Maliye Bakanlığı'nda ücret adaletsizliğine son' diyerek Basmane vergi dairesi önünde basın açıklaması yaptı. "Emeğimize ve onurumuza sahip çıkıyor eşitlik ve adalet istiyoruz" pankartı arkasında bir araya gelen maliye emekçileri, "Eşit işe eşit ücret" , "Vergide adalet istiyoruz" , "Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz" sloganları attı.

Basın açıklamasını okuyan BES İzmir Şube Başkanı Musa Sever, yıllardır Maliye Bakanlığı'na sorunlarını ilettiklerini ve sonuç alamadıklarını söyledi. Sever, "Haklılığımızı tescil eden yetkililer, taleplerimizin gereğini yapmak yerine, maliye emekçilerini bölen, eşitsiz ve adaletsiz uygulamalarda ısrarcı oldular. Maliye emekçileri arasında huzursuzluğun kaynağı olan ücret adaletsizliğinin altına imza atan Maliye Bakanlığı, ortaya koyduğu pilot uygulamalarla maliye emekçilerini canından bezdiren uygulamalarda da ısrarcı davranmaya bugüne kadar devam etmiştir" dedi. Gelir ve gider birimlerinin ayrıştırılarak kendilerine yeniden yapılanma gibi gösterildiğini berlirten Sever, "Hem gelir hem de gider birimlerinde maliye emekçilerini uzman-memur, kurum içi uzman-yeterlilikle uzman olanlar, eski-yeni memur ve merkez-taşra gibi ayrımlara tabi tutarak böl-parçala-yönet taktiğinin en başarılı örneklerinden birisini ortaya koymuştur" dedi.

Maliye Bakanlığı'nın gelinen süreçte bir tercih yapmak zorunda olduğunu söyleyen Sever, "Gelir ve gider ayrımını da ortadan kaldıracak şekilde maliye hizmetleri sınıfı oluşturularak, maliye emekçilerinin eşitlik ve adalet talepleri karşılanmalıdır. Bugün burada her kadro ve unvandan maliye emekçileri eşitlik ve adalet için bir adım daha atıyor, siyasi iktidarı ve Maliye Bakanlığı’nı taleplerimiz için adım atmaya çağırıyoruz" dedi. (İzmir/EVRENSEL)

www.evrensel.net