15 Haziran 2016 00:30

Ender İmrek'in davası yarın: Dayanışmaya bekliyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan Gazetemiz Yazarı Ender İmrek’in davası yarın saat 11.30’da görülecek

Ender İmrek'in davası yarın: Dayanışmaya bekliyoruz

Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan Gazetemiz Yazarı Ender İmrek’in davası yarın saat 11.30’da Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek. 

17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarıyla ilgili yazdığı yazı nedeniyle cumhurbaşkanına hakaretten yargılanan Gazetemiz Yazarı İmrek’in davasının 5. ve son duruşması yarın görülecek. 

İmrek, yolsuzluk komisyonunun çalışmalarına getirilen yayın yasağını “Yolsuzluk, hırsızlık, rüşvet gizlenebilir mi?” yazısıyla eleştirmiş ve hakkında ‘cumhurbaşkanına hakaret’ suçlamasıyla dava açılmıştı. 

Soruşturmaya neden olan yazıda İmrek şu ifadeleri kullanıyordu:

“... Hangisinden başlayalım...

Eski Başbakan Erdoğan’dan mı... Sabahın erken saatinde oğlunu arayıp, kızını, mahdumlarını; evdeki dolar ve avroları boşaltma operasyonundan mı...Ya da Reza Zarrab’ın çikolata kutusu içinde sunduğu dolarlardan mı... Altın taşımacılığından mı... ‘Çikolata ve takım elbise aldım, bu Türk geleneğinde var’ diyen eski AB bakanından mı... Ayakkabı kutularından mı...700 bin liralık saati Türk geleneklerine göre hediye alan eski bakandan mı ‘Oğlum ne kadar para var’ diyen eski içişleri bakanından mı... TÜRGEV’den mi... TOKİ’den mi... Rüşvet ve yolsuzlukta boğazına kadar batan bir iktidar gerçeğini ne yapsanız gizleyemiyorsunuz. Gerçeklerin üzerini kapatmak öyle kolay olmuyor.”  (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Regeni’nin ölümü sonrası yanıtsız ve adaletsiz dört ay

SONRAKİ HABER

İngiltere'de yasalardaki aile içi şiddet tanımı genişletiliyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa