14 Haziran 2016 17:55

11 HDP'liye ‘Erdoğan'a hakaret’ soruşturması açıldı

HDP'li vekillerin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını protesto eden 11 HDP'liye, 'Cumhurbaşkanı’na hakaret' ettikleri iddiasıyla soruşturma açıldı.

Paylaş

Hatay’da HDP Milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını protesto eden HDP üyelerine Erdoğan’a hakaretten soruşturma açıldı. "Hırsız Katil Erdoğan" ve "Kahrolsun Saray Diktatörlüğü" sloganları soruşturmaya gerekçe yapıldı. Açıklamaya katılan 11 HDP üyesinin ifadesi alınırken, soruşturmalara tepki gösteren HDP Hatay İl Eşbaşkanı Şükran Dağ Cabir, atılan sloganların hakaret içermediğini, her iki sloganın tarihsel gerçekliklerinin olduğunu ifade etti. 

HDP'li vekillerin dokunulmazlıkların kaldırılması ve halkların iradesinin tasfiye edilmesine karşı parti genel merkezlerinin aldığı karar doğrultusunda bütün il ve ilçelerde ortak basın açıklamaları yapıldığını söyleyen Cabir, benzer davalarda "Hırsız, Katil Erdoğan" sloganının “hakaret” olarak değerlendirilmediğini hatırlattı ve üyeleri hakkında açılan soruşturmaların keyfi olduğunu söyledi. 

"Atılan sloganlar hakaret içeren değil tamamen Cumhurbaşkanı'nın durumunu teşhir eden sloganlardır" diyen Cabir, bundan rahatsız olanların bu tür soruşturmalarla insanlara gözdağı vermeye çalıştığını söyledi. (DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Iniesta ve Fabregas rekor kırdı

SONRAKİ HABER

Konya'da eşini av tüfeğiyle öldüren erkeğin yargılanmasına başlandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa