13 Haziran 2016 18:35

En yükseğe çıkan uçurtma seçildi

Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği'nin okul öncesi ve ilköğretim öğrencilerine yönelik düzenlediği geleneksel uçurtma şenliğine yoğun katılım oldu

En yükseğe çıkan uçurtma seçildi

Paylaş

Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği'nin okul öncesi ve ilköğretim öğrencilerine yönelik düzenlediği geleneksel uçurtma şenliğinin on ikincisi sıcak havaya rağmen yoğun bir katılımla yapıldı. 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, CHP Zonguldak eski Milletvekili Ali İhsan Köktürk, GMİS eski Genel Başkanlarından Ramis Muslu, Bülent Ecevit Üniversitesi'nden Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eyriboyun, Çaycuma Meslek Yüksekokulu'ndan Yrd. Doç Dr. Neşe Köktürk ve Öğretim Görevlisi Elif Mocan, Eğitim Sen Zonguldak Şube Sekreteri İsmet Akyol ve Eğitim Sen Göçebey Temsilcisi Servet Büyükkol'un da katıldığı şenliğe 475'i kayıtlı yarışmacı olmak üzerinde binin üzerinde kişi katıldı. Şenliğe Çaycuma ilçe merkezi ve köylerinin yanı sıra Zonguldak ve Gökçebey'den de katılım oldu. 

Şenlikte en yükseğe çıkan uçurtma kategorisinde birinci Merve Göktürk, ikinci Mehmet Can, üçüncü Şeval Çiloğlu oldu. En özgün yapımlı uçurtma kategorisinde birinci Oğuz Yıldırım, ikinci Onat Ünal üçüncü Musa Metehan Kurt oldu. Yardım almadan en iyi uçurtma uçuran en küçük yarışmacı kategorisinde ise birinci Yıldırım Aydın, ikinci Kağan Yanar, üçüncü Deniz Karaalp oldu. Dereceye girenlere madalya verilirken tüm katılımcı çocuklara anı madalyası verildi. Yetişkinlere, okul öncesi eğitimin önemi ve gerekliliği ile ilgili broşür dağıtıldı.

Şenlik alanında Zeki Başoğlu tarafından uçurtma yapım atölyesi kuruldu ve çocuklarla birlikte uçurtma yapıldı. TEMA Çaycuma Temsilciliği tarafından stant açıldı. Katılımcı çocuklara Yazar Gülsüm Cengiz'in imzalı çocuk kitapları, Meraklı Minik dergisi, TÜBİTAK'a ait çocuk kitapları, şapka ve dondurma ücretsiz dağıtıldı. (Zonguldak/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Olimpiyat elemeleri başladı: Türkiye, Arjantin’le oynuyor

SONRAKİ HABER

Yüzlerce geyik öldüren avcıya hapis ve ayda 1 kez Bambi izleme cezası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa