03 Mayıs 2012 14:57

'Aşırı dozdan olmuştur, büyütmeyin'

"Okul sütü projesi" kapsamında yüzlerce öğrencinin içtikleri sütlerden zehirlenmesi sonrası hükümet kanadından akıllara zarar açıklamalar geliyor. Başbakan yardımcısı Bülent Arınç "İlk kez içildiğinden, aşırı doz nedeniyle rahatsızlanmış olabilirler" diyerek yaşananların büyüt&

'Aşırı dozdan olmuştur, büyütmeyin'

Paylaş

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından konuşan Başbakan yardımcısı Bülent Arınç, yaşananların büyütülmemesi gerektiğin söyledi. Arınç, “İlk kez içildiğinden, aşırı doz nedeniyle rahatsızlanmış olabilirler” dedi.

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak’ın açıklaması şaşkınlık yarattı. Toprak, “Şu ana kadar herhangi bir problem yok. İstisnası Hürriyet İlköğretim Okulunda bir veya birkaç çocuğumuzun mide bulantısı şikayetiyle ortaya çıkan bir olay. Psikolojik olarak diğer çocuklar da bundan etkilendi. Bunlar da hastaneye götürüldü” dedi. Sivas Valisi Ali Kolat, öğrencilerin hastanelere kaldırılmalarını “Zehirlenme demeyelim de bozuk sütün verdiği kısmen psikolojik diyelim, kısmen de rahatsızlık” diyerek değerlendirdi. Sakarya Valisi Mustafa Büyük, olayın allerjik olabileceğini ileri sürdü. Konya Valisi Aydın Nezih Doğan yaşananlara “Zehirlenmediler, etkilendiler” yorumunu yaparken; Edirne Valisi Gökhan Sözer ise  “Açsalar mideleri bulanmıştır” ifadelerini kullandı.

DİNÇER: SÜTE KARŞI HASSASLAR

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer de çocukların zehirlenmesiyle ilgili açıklama yaptı.

Türkiye'nin dört bir yanında süt içen öğrencilerin zehirlenerek hastanelere akın etmesiyle ilgili Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer açıklamada bulundu.

Bakan ''Şu ana kadar elde ettiğimiz bilgiler bir zehirlenme vakası değil. Çocukların bazılarının süt içtikten sonra midesinin bulandığına dair şikayetler olunca onlar tetkike alındı, hastanelere götürüldüler'' ifadelerini kullandı.

Öğrencilerin sağlık durumlarının takibe alındığını söyleyen Dinçer, ilk tespitlere göre çocukların süte karşı hassasiyet gösterdiklerini söyledi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Edep Ya Hû: Bize edep mi gerek yoksa gerçek mi?

SONRAKİ HABER

Dilovası’nda iş kazası: Forktliftin altında kalan işçi yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa