Artuklu’da sağlık taraması başladı

Artuklu’da sağlık taraması başladı

Mardin’de DBP’li Artuklu Belediyesi, ilçe sınırları içerisindeki merkez ve kırsal mahallelerde sağlık taraması eğitimlerine başladı.

Mardin’de DBP’li  Artuklu Belediyesi, ilçe sınırları içerisindeki merkez ve kırsal mahallelerde sağlık taraması eğitimlerine başladı. Belediyenin Proje Birimi Sorumlusu Fidan Karaboğa’nın organizasyonunda yapılan sağlık taraması, “Sağlıklı yaşıyorum çünkü bilinçliyim” sloganıyla başladı.

Gönüllü uzman doktorların kontrolünde, Goçekê Mahallesi’nde hijyen ve bulaşıcı hastalık taraması yapıldı. Her hafta yeni bir mahallede devam edecek sağlık taramasıyla, binlerce yurttaşın sağlık kontrolünden geçirilmesi ve bilgilendirilmesi hedefleniyor. Projeye ilişkin açıklama yapan Artuklu Belediye Eş Başkanları Sevinç Bozan ve Emin Irmak, sağlıklı bir gelecek için ilçenin genelinde sağlık taramasına başladıklarını söyledi. Açıklamada, “Gönüllü uzman doktorların katkılarıyla başlattığımız sağlık taraması programının ilkini gerçekleştirdik. Her hafta bir mahallede sağlık taraması yapmayı planlıyoruz. Sağlık taramalarımız ücretsiz olarak veriliyor. Sağlık taramalarında hijyen, bulaşıcı hastalıklar, ağız ve diş sağlığı, meme kanseri taraması ve şeker testi yapılacak. Hizmeti halkımızın ayağına götürüyoruz. Sağlık taramasında birçok yurttaşımızı erken teşhis ile kendi sağlığı hakkında bilinçlendirmiş oluyoruz. Önümüzdeki günlerde sağlık taramalarını daha kapsamlı bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz” denildi. (Mardin/DİHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER Artuklu