11 Haziran 2016 14:58

Cumhuriyet’e ‘katliam’ soruşturması 

Cumhuriyet gazetesine 13 Mart'taki saldırıyı haber yapıp 'yayın yasağını ihlal ettiği' gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

Cumhuriyet’e ‘katliam’ soruşturması 

Paylaş

Güvenpark’ta 13 Mart’ta 36 kişinin hayatını kaybettiği katliamı haber yaptığı için Cumhuriyet gazetesine soruşturma başlatıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 13 Mart 2016’da 35 kişinin öldüğü Güvenpark’taki bombalı saldırıyı ertesi günü haberleştiren Cumhuriyet hakkında yayın yasağını ihlal ettiği gerekçesiyle soruşturma başlattı.

Başsavcılık, haber ve fotoğraflarda imzası bulunan Cumhuriyet Gazetesi Muhabirleri Alican Uludağ, Sinan Tartanoğlu, Ozan Çepni ve Foto Muhabiri Necati Savaş’ışüpheli sıfatıyla ifadeye çağırdı. Soruşturma ise bir vatandaşın Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) yaptığı şikayet üzerine açıldı. 

Kızılay’da Güvenpark’ın yanında bulunan otobüs duraklarına yönelik bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 35 sivil vatandaş hayatını kaybetmiş, Cumhuriyet gazetesi de 14 Mart tarihinde “Kanlı Pazar” manşetiyle çıkmış, gazetede, patlama sonrasına ait fotoğraflar da yer almıştı. (MEDYA SERVİSİ)  

ÖNCEKİ HABER

Sirte limanı IŞİD'den geri alındı

SONRAKİ HABER

Saadet Partisi, 277 belediye başkan adayını açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa