11 Haziran 2016 13:26

Halı saha yapılacağı iddia edilen parka halk sahip çıktı

Adana İdman Yurdu Kadın Futbol takımına tahsis edilmiş olan parka iş makinelerinin girdiğini gören mahalle sakinleri parka indi, çalışmayı durdurdu.

Halı saha yapılacağı iddia edilen parka halk sahip çıktı

Paylaş

Volkan PEKAL
Adana

Adana Çukurova ilçesi Huzurevleri mahallesinde bulunan Adana İdman Yurdu Kadın Futbol takımına tahsis edilmiş olan parka iş makinelerinin girdiğini ağaçların kesildiğini gören mahalle sakinleri parka inerek çalışmayı durdurdu. Kendilerine haber dahi verilmeden çalışma yapılmasına tepki gösteren mahalle sakinleri parkın halı saha işletilmek üzere bir şirkete 50 yıllığına verildiğini duyunca eylem yaptı.

BELEDİYE ÖZELLEŞTİRME OLMADIĞINI SAVUNDU

Parkta toplanan halk parkın bakımsız olduğunu belirterek atıl durumda olan parkın güvenliği de sağlanarak halkın kullanımına açılmasını istedi. Park yerine gelen Çukurova Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Arslanlıoğlu ile görüşen mahalle sakinleri parkın özelleştirilmeyeceğine dair söz istedi. Parkın elden geçirilerek yenilendiğini söyleyen Arslanlıoğlu ise özelleştirmenin söz konusu olmadığını savundu. Vatandaşlar “Neden bizim fikrimiz sorulmadan yenileme yapılıyor?” diyerek tepki gösterdi.

GÜVENLİK YOK, BAKIM YOK

Mahalle sakinlerinden Meltem Büyükçulha, parkın özelleştirilerek halı saha yapılmasını istemediklerini belirterek “Burası sahipsiz gibi. Güvenlik, bakım yok. Buranın çocuklarımıza kalmasını istiyoruz. Park bakımsız. Bakım, temizlik istiyoruz. Yürüyüş parkuru, temiz banklar, ve güvenlik görevlendirilmesini istiyoruz” dedi. Belediye Başkanı Soner Çetin’e seslenen Büyükçulha, “oyumuzu verdik. Parka biraz sahip çıkın. Buranın halı saha olmasını istemiyoruz” dedi.

ÇUKUROVA İLÇESİNDE YEŞİL ALAN SIKINTISI VAR

Çukurova Belediyesi, daha önce Yüzüncüyıl mahallesinde bulunan Doğal Park-2’nin özel bir firmaya “Jurassic Park” işletmesi için kiraya verilmesi ile gündeme gelmişti. Mahalle sakinlerinin kararın iptali için açtığı dava devam ediyor. Betonlaşmanın had safhada olduğu Çukurova ilçesinde vatandaşlar daha fazla yeşil alan istiyor.  

ÖNCEKİ HABER

Şam'da iki intihar saldırısı

SONRAKİ HABER

Patronların ‘ekonomik büyüme’ endişesi arttı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa