Formasyon için boykot devam ediyor

Formasyon için boykot devam ediyor

Gaziantep Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi (FEF) öğrencilerinin formasyonun kaldırılmasına karşı tepkileri devam ediyor.Daha önce bu hafta dersleri boykot edeceğini duyuran öğrenciler, bugün de FEF önünde toplanarak davullarla, halaylarla formasyonun kaldırılmasını protesto edip, formasyon taleplerini yineledi.Öğrenciler ell

Daha önce bu hafta dersleri boykot edeceğini duyuran öğrenciler, bugün de FEF önünde toplanarak davullarla, halaylarla formasyonun kaldırılmasını protesto edip, formasyon taleplerini yineledi.

Öğrenciler ellerinde ’’Bilimin olmadığı yerde bu kadar bilim adayı fazla değil mi” dövizleri taşırken, Yapılacak olan YÖK genel kurulu öncesi FEF önünde yaptıkları açıklamayla da, pedagojik formasyon eğitiminin eski sistemde devam ettirilmesini ve bu uygulamanın kontenjansız uygulamasını talep ettiklerini söylediler. Açıklamadan sonra Rektörlüğe doğru yürüyüşe geçmek isteyen öğrencilerin yürüyüşüne üniversite güvenliği tarafından izin verilmedi. Öğrencilerde FEF önünde oturarak dersleri boykot etmeye devam ettiler. Öğrencilerin eylemi üzerine üniversite rektörünün FEF Dekanıyla görüştüğü öğrenildi. (Gaziantep/EVRENSEL)

www.evrensel.net