Kadirli’de TEDAŞ işçileri işten atıldı

Kadirli’de TEDAŞ işçileri işten atıldı

KADİRLİ TEDAŞ’ta açma-kesme bölümünde çalışan 36 taşeron işçi işçi işten atıldı. İşçilerin, taşeron firmanın imzalatmak istediği sözleşmeyi kabul etmediği için işten atıldığı öğrenildi.Kadirli TEDAŞ’ta taşeronun izin hakları, kıdem tazminatı gibi hakları ortadan kaldıran sözle

KADİRLİ TEDAŞ’ta açma-kesme bölümünde çalışan 36 taşeron işçi işçi işten atıldı. İşçilerin, taşeron firmanın imzalatmak istediği sözleşmeyi kabul etmediği için işten atıldığı öğrenildi.

Kadirli TEDAŞ’ta taşeronun izin hakları, kıdem tazminatı gibi hakları ortadan kaldıran sözleşmesini imzalamayan Enerji-Sen üyesi işçiler, TEDAŞ müdürü ve taşeron firma yetkilileri tarafından tehdit edildikleri gerekçesiyle Kadirli Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Adliye önünde işçilerle birlikte açıklama yapan Enerji-sen Örgütlenme Uzmanı Süleyman Keskin, üyelerinin zorla sendikadan istifa ettirilmeye ve haklarından vazgeçmeye zorlandıklarını dile getirdi. Baskıların İş Kanunu’na aykırı olduğuna dikkat çeken Keskin, ayrıca işçilerin boş senetlere de imza atmaları konusunda zorlandıklarını söyledi. (KADİRLİ)

www.evrensel.net