IMC TV’nin yayını 1 Mayısta kesildi

IMC TV’nin yayını 1 Mayısta kesildi

1 Mayısta, yayın hayatının da birinci yıldönümünü kutlayan İMC Televizyonu’nun yayını sabah 10.47’de kesildi. Akşam saat 17.54’e kadar süren 7 saatlik kesintinin Türk Telekom’dan kaynaklandığı iddia edildi. İMC Televizyonu yetkilileri, 1. yaşını kutlayan televizyonun, 1 Mayıs kutlamaları sırasında yayınının kesilmesini

1 Mayısta, yayın hayatının da birinci yıldönümünü kutlayan İMC Televizyonu’nun yayını sabah 10.47’de kesildi. Akşam saat 17.54’e kadar süren 7 saatlik kesintinin Türk Telekom’dan kaynaklandığı iddia edildi. İMC Televizyonu yetkilileri, 1. yaşını kutlayan televizyonun, 1 Mayıs kutlamaları sırasında yayınının kesilmesinin sansür amaçlı olduğu yönünde kuşkuları olduğunu bildirdi.

HUKUKİ GİRİŞİMLERİMİZİ BAŞLATTIK

İMC Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Baydan, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Bugün saat 10.47’de, Türk Telekom’dan kaynaklanan ve henüz tarafımıza somut nedeni bildirilmeyen, sadece “teknik” olduğu söylenen bir nedenle yayınlarımız kesildi. Tam yedi saat süreyle yayınlarımızı izleyicilerimize ulaştıramadık. İMC Televizyonunun birinci yıldönümünde ve 1 Mayıs gibi çok önem verdiğimiz bir günde yayınımızın kesilmiş olması ve şu ana kadar hiçbir gerekçe gösterilmemesi bizi kaygılandırmış ve üzmüştür. Hukuk servisimiz, haklarımızla ilgili olarak gerekli çalışmayı başlatmıştır. Yetkililerden beklediğimiz gerekçe bize ulaştığında sizinle de paylaşacağız. Elimizde olmayan bu büyük aksama nedeniyle tüm izleyicilerimizden özür diliyoruz.”

İMC TV’nin yayınının yaklaşık 7 saatlik kesilmesinin ardından 00.48’de yeniden kesildi. Bu ikinci kesinti başladığında, İMC TV’nin, gün boyu kesintiye uğrayan 1 Mayıs Özel Yayınının 00.30’da başlayan tekrarının henüz ilk dakikalarındaydı. Sabah 08.25’de yayın geri geldi. (MEDYA SERVİSİ)

www.evrensel.net