‘Gazetecilere saldıranlar yakalanıp cezalandırılmalıdır’

‘Gazetecilere saldıranlar yakalanıp cezalandırılmalıdır’

Basın Konseyi  Mardin'de haber takibi yapan gazetecilerin bir grup tarafından tartaklanmasını kınayan bir yazılı açıklama yaptı.

Basın Konseyi  Mardin'de haber takibi yapan gazetecilerin bir grup tarafından tartaklanmasını kınayan bir yazılı açıklama yaptı. Açıklamada suçluların biran önce yakalanmasını için yetkililerin harakete geçmesi istenerek şunlara yer verildi;

"Mardin'in Midyat ilçesindeki bombalı saldırıyı izleyen çok sayıda gazetecinin bir grubun saldırısı ile darp edilmesini kabul edemeyiz.Haber peşinde koşarken saldırı sonucu çeşitli yerlerinden yaralanan gazeteciler hastaneye kaldırılmıştır. Tedavi edilen Hatice Kamer, Sertaç Kayar,,Ahmet Akkuş, Mahmut Bozarslan için hastaneye giden gazeteci ve Diyarbakir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veysi İpek de yine saldırı sonucu hastane bahçesinde yaralanmıştır. Alışkanlık haline getirilen gazetecilere saldırıların önüne ancak saldıranların yakalanması ve cezalandırılmaları ile geçilebilinir. Saldırganların biran önce yakalanmasını istiyoruz. Olayda ölenlere rahmet dilerken,yaralı arkadaşlarımıza geçmis olsun diyoruz" (DHA)

www.evrensel.net