Midyat Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı araçla saldırı

Midyat Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı araçla saldırı

Mardin’in Midyat ilçesinde Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı araçla saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda 2'si polis 5 kişi yaşamını yitirdi.

Mardin'in Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı araçla saldırı gerçekleştirildi.

Saldırıda kadın polis memurları Nefize Özsoy ile Şerife Özden ve 3 sivil hayatını kaybetti. Ölen sivillerin Bekir Sayan, eşi Hayriye Sayan ile Fahrettin Ekinci olduğu belirlendi. Böylece saldırıda yaşamını yitirenlerin sayısı 5'e yükselirken; aralarında polis ve sivillerin bulunduğu 51 yaralının tedavileri ise Midyat başta olmak üzere Mardin, Batman ve çevre il ve ilçelerdeki hastanelerde sürüyor.

1 TON PATLAYICI YÜKLEYİP KARGO ARACI GÖRÜNTÜSÜ VERDİLER

Olay yerinde polis ekiplerinin yaptığı incelemede elde edilen ilk bilgilere göre infilak ettirilen minibüse yaklaşık 1 ton patlayıcı yüklendiği belirlendi. Bomba yüklü minibüs bir kargo firmasının amblemlerine de yapıştırarak kargo aracı görüntüsü verildiği, bu yöntemle Emniyet Müdürlüğü'nden içeriye girmeye çalışıldığı ortaya çıktı.

VALİLİK AÇIKLAMASI

Mardin Valiliği’nin yaptığı açıklamada, şöyle denildi: "İlimiz Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına bugün saat 11.10 sıralarında bomba yüklü araçla terör saldırısı gerçekleştirilmiştir. Saldırı neticesinde 2 polis memurumuz şehit olmuş, 3 sivil vatandaşımız hayatını kaybetmiş, güvenlik görevlisi ve sivil olmak üzere 51 vatandaşımız yaralanmıştır. Yaralılara Midyat Devlet Hastanesinde yapılan ilk müdahalenin ardından 22 yaralı bölgedeki çeşitli hastanelere ileri tetkik ve tedavi için sevk edilmiştir. Olayın aydınlatılmasına yönelik çalışmalar ilgili birimlerimizce yürütülmektedir." (MARDİN)

SALDIRIYA DAİR YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

RTÜK'ün resmi internet sitesinde yayımlanan yazılı açıklamaya göre, Mardin’in Midyat ilçesinde Emniyet Müdürlüğü'ne düzenlenen bomba yüklü araçla saldırıya ilişkin  Başbakanlık tarafından yayın yasağı getirildi.

SALDIRI SONRASI İLK GÖRÜNTÜLER

FOTOĞRAFLAR: DİHA

 

Son Düzenlenme Tarihi: 08 Haziran 2016 18:25
www.evrensel.net
ETİKETLER MardinMidyatpatlama