' Yeni düşmanın Ahmet Davutoğlu olacağı kanısı var'

' Yeni düşmanın Ahmet Davutoğlu olacağı kanısı var'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CNN Türk’te yayınlanan Tarafsız Bölge programında Gazeteci Ahmet Hakan’ın sorularını yanıtladı. 

Vezneciler'deki saldırıya ilişkin Kılıçdaroğlu, “Teröre karşı, bütün siyasi partiler aynı tavır içinde olmalı. Herkes net tavır içinde olmalı. Sadece kınamayla kalınmamalı. Küresel terör raporuna göre, Türkiye terör yetiştirme kaynağı. 7 Haziran’dan bu yana 540 şehit verdik. Kıbrıs çıkarmasından daha fazla” diyerek saldırıların artmasından siyasi iktidarı sorumlu tuttu. 

CHP GRUP TOPLANTISI YAPILMAYACAK 

Vezneciler'deki saldırıda hayatını kaybeden polisler için düzenlenecek olan cenaze törenine katılacağını belirten Kılıçdaroğlu bu nedenle yarın yapılacak olan CHP gurup toplantısının yapılmayacağını belirtti. 

‘YENİ DÜŞMANIN AHMET DAVUTOĞLU OLACAĞI KANISI VAR’

Dış politika üzerinden hükümeti eleştiren Kılıçdaroğlu, “Yeni düşman aranıyor. Ahmet Davutoğlu olacağı konusunda bir kanı var” dedi. 

‘MERKEL’E HASSASİYET SÖYLENİP KESİNLİKLE ÖNLENEBİLİRDİ’

Almanya Parlamentosu'nda onaylanan  Ermeni soykırımı yasasının önlenebileceğini belirten Kılıçdaroğlu, “Almanya’da ders kitaplarına girerse asıl sorun orada olacak. Kesinlikle önlenebilirdi. Aylardır gündemde olan bir konu. Merkel ile defalarca görüştünüz. Hassasiyetler belirtilmeliydi. Yapılan açıklamalar rutin. Sen kafatascı mısın? Türk kökenli vekillere tepki gösteriyorsun. 'Kanı, sütü bozuk'  demek doğru olmaz. CHP iktidar olsaydı. Asla onaylanmazdı. Konuşur ikna ederdik” diye konuştu.

‘YILDIRIM’IN DEĞİL DAVUTOĞLU’NUN TEMİZ BİR GEÇMİŞİ VARDI’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Başbakan Binali Yıldırım’ın temiz bir geçmişi yok. Havuz medyası, düşük profil … Ahmet Davutoğlu’nun temiz bir geçmişi vardı. Sayın Davutoğlu yolsuzlular konusunda çok duyarlıydı. Binali bey bu konuda hiçbir şey söylemiyor. Espiri yapıyor" dedi.

‘PLAN CHP, PKK’YA DESTEK VERİYOR ŞEKLİNDEYDİ’

Dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin Kılıçdaroğlu, “Bu konuda samimi değillerdi. 'Plan CHP PKK’ya destek veriyor' şeklindeydi. Bunu yapmadık. Yargılanabiliriz. Yargıya demokrasinin ne olduğunu anlatacağ" dedi.

‘SEN KENDİNE SOR BAKALIM TAM MI YARIM ERKEK Mİ?’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kadınlara yönelik sözlerini değerlendirmesi istenen Kılıçdaroğlu, “Kadınlarla ilgili konuşması gereken erkekler değildir. 'Tam kadın, yarım kadın' sözleri yanlış. Sen kendine sor bakalım tam mı yarım erkek mi? Erdoğan’ın özel bir ruh hali var. 'Ne olursa olsun herkes benden söz etsin' diyor" dedi. (DHA)
 

www.evrensel.net