Aydın'da Soma  protestosu davası  görüldü

Aydın'da Soma  protestosu davası  görüldü

Soma  Faciasını Aydın’da protesto edenler hakkında açılan davanın 2. duruşması görüldü.

Aydın’da Soma’daki katliamı protesto etmek için toplanan kitleye polis tazyikli su ve biber gazıyla saldırmış, saldırıda yaralananlar ve gözaltılar olmuştu.

Eylem sonrası, 44 kişi hakkında kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere silahsız olarak katılarak, ihtara rağmen kendiliğinden dağılmamama suçlamalarıyla dava açıldı.

Açılan davanın 2. duruşması Aydın 1. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü. Daha önce savunma veremeyen 44 kişi savunmasını verip beraat taleplerini mahkemeye iletti. Duruşmada, Yoldaş Taş ve Murat Gürkan Sökmen’in açık adresi tespit edilemediğinden ve savunmaları alınamadığından dosyanın daha fazla sürüncemede kalmaması için CMK 98. madde uyarınca savunmaları alınıp serbest bırakılmak üzere sanıklar hakkında yakalama emri çıkartılmasına, Süleyman Konuş, Cansu Ceren Nafile ve Hatun Er için yazılan talimat cevabının beklenmesine, Sanık Deniz Dinçman için yazılan talimatın işlemsiz olarak iadesinin istenmesine karar verilerek, duruşma 28 Ekim 2016 gününe ertelendi. (Aydın/EVRENSEL)

www.evrensel.net