Setenay Suyünç’e hocalarından destek!

Setenay Suyünç’e hocalarından destek!

Annesi, genel seçimlerde HDP’den aday olduğu için çalıştığı Çanakkale Belediyesi’nden atılması istenen Setenay Suyünç’e hocalarından destek geldi. 

Çanakkale Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü’nde çalışan Setenay Suyünç, annesi HDP’den aday olduğu gerekçesiyle AKP’li Belediye Meclis Üyesi Tülay Ömercioğlu tarafından hedef haline getirilmişti. Ömercioğlu tarafından adeta hedef haline getirilen Suyünç’e yönelik yerel ve sosyal medyada ırkçı ve cinsiyetçi kampanya başlatılmıştı.

Galatasaray Üniversitesi mezunu Suyünç’e sahip çıkan Galatasaray Üniversitesi’nden Öğretim Elemanları Suyünç’e yönelik baskı ve saldırıları kınadı. Açıklama yayınlayan akademisyenler, “Her geçen gün daha fazla nefret ikliminin etkisi altına giren ülkemizde bu kez de mezun öğrencimiz Setenay Suyünç’ün nefret söyleminin hedefi olduğunu üzülerek öğrendik. Üzüldüğümüzden daha fazla da öfkelendik. Setenay Suyünç, derslerinin yanı sıra sosyal, kültürel, sportif etkinliklerdeki başarılarıyla da öne çıkmış bir öğrencimizdi. İki yabancı dil bilen, sporda ve sanatta birçok başarısı olan mezun öğrencimizin, bu işe kişisel yetenekleri ve nitelikleri sayesinde alınmış olduğu tartışmaya mahal vermeyecek denli ortadayken, en temel insan haklarıyla bağdaşmayacak bir saldırıya maruz kaldı. AKP’li Çanakkale Belediye Meclisi Üyesi Tülay Ömercioğlu, Setenay Suyünç’ün bu işi hak etmediğini ileri sürerek, nefret söyleminin hedefi haline getirdi. Siyasi hesaplarla yapıldığı ortada olan bu saldırıyı kınıyoruz. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a ise bu çirkin saldırılar karşısında çalışanına sahip çıktığı için teşekkür ediyoruz” dedi. (İstanbul/EVRENSEL)
 

www.evrensel.net