06 Haziran 2016 18:24

Liman-İş’ten Asyaport işçisine sendikalı olun çağrısı

Liman-İş Sendikası, Tekirdağ’da bulunan Asyaport Limanı’nda çalışan işçilere baskılara karşı örgütlenme çağrısı yaptı.

Liman-İş’ten Asyaport işçisine sendikalı olun çağrısı

Paylaş

Liman-İş Sendikası, Tekirdağ’da bulunan Asyaport Limanı’nda çalışan işçilerin üzerinde baskı kurulduğuna ve işten atmalara dikkat çekerek örgütlenme çağrısı yaptı.

Liman-İş tarafından yapılan açıklamada, “Asyaport, oluşturmaya uğraştığı iş düzeni içerisinde işten atmaları ‘normal’ gibi göstermeye çalışmakta, liman işçileri üzerinde baskı kurmaktadır. Ülkemiz için büyük manevi değeri bulunan Ramazan ayı öncesinde bir çok işçi haksız nedenlerle işten atılmış, haksız tutanaklar tutularak Asyaport işçileri üzerinde psikolojik baskı oluşturulmuştur. Bu olayların, işçiler ve aileleri için maneviyatı bu kadar yüksek bir zaman diliminde gerçekleşiyor olması çok daha üzücü sonuçlar doğurmaktadır” denildi.

İşten atılmaların asıl sebebinin Asyaport yönetimi tarafından bir türlü oturtulamayan çalışma sistemi olduğu belirtilen açıklamada, “Çalışma sistemindeki aksaklıklar, işçilerin üzerindeki yükü ve baskıyı arttırmaktadır. Aksaklıklara karşı öneriler sunan, itiraz eden işçiler ise derhal işten atılmaktadır” ifadeleri yer aldı. açıklama şöyle devam etti: “Asyaport işçisine çağrımızdır. İşten atmalara, iş kazaları sonucu yaşanan ölümlere ve sakatlanmalara karşı birlik ve beraberliğe katılın, sendikalı olun! Sendikalı olmak; bir olmak ve ekmeğimize hep birlikte sahip çıkmak demektir.” (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Bilecikli işçiler sendikayı tartışıyor

SONRAKİ HABER

Keşan'da eğitime kar engeli

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa