Malatyalılar ‘Savaş değil, barış istiyoruz’ dedi

Malatyalılar ‘Savaş değil, barış istiyoruz’ dedi

1 Mayıs Malatya’da Emeksiz Meydanı’nda yapılan mitingle kutlandı. Geçtiğimiz senelerin üzerinde bir katılımın gözlendiği Malatya'da Kürecik'e kurulan füze kalkanına tepki vardı.Emeksiz alt kavşağında toplanan, sendikalar, dernek ve siyasi partiler kortejlerini oluşturduktan sonra coşkulu bir yürüyüşle Emeksiz Me

1 Mayıs Malatya’da Emeksiz Meydanı’nda yapılan mitingle kutlandı. Geçtiğimiz senelerin üzerinde bir katılımın gözlendiği Malatya'da Kürecik'e kurulan füze kalkanına tepki vardı.

Emeksiz alt kavşağında toplanan, sendikalar, dernek ve siyasi partiler kortejlerini oluşturduktan sonra coşkulu bir yürüyüşle Emeksiz Meydanı’na ulaştı. ‘Savaş değil barış istiyoruz’ diyen Kürecikliler de 1 Mayıs alanında yerini aldı. ‘Kürecikte füze kalkanı istemiyoruz’ pankartı arkasında yürüyen Kürecik köylülerinin sloganlarında ana talep NATO’nun kurduğu füze savunma sisteminin derhal sökülüp atılmasıydı. Ataması yapılmayan öğretmenler, Tümköy-Sen, Yol-İş sendikası, Belediye-İş ve KESK’e bağlı sendikaların katıldığı mitingde Tümköy-Sen pankartı arkasında yürüyen çiftçiler mazotta ÖTV’nin kaldırılmasını istedi.

EMEP, BDP, ESP, HDK ve CHP de 1 Mayıs’a güçlü katılım sağlayarak, AKP hükümetinin politikalarına karşı, taleplerini dile getirdi. Kortejlerin Emeksiz Meydanı’na ulaşmasının ardından yapılan konuşmalardan sonra davul zurna eşliğinde, halaylar çekildi. (Malatya/EVRENSEL)

www.evrensel.net