Obama'nın Özel Temsilcisi'nden Ebu Leyla için taziye

Obama'nın Özel Temsilcisi'nden Ebu Leyla için taziye

ABD Başkanı Barack Obama’nın IŞİD Özel Temsilcisi Brett McGurk Menbic operasyonunda hayatını kaybeden Ebu Leyla için taziye mesajı yayımladı. 

ABD Başkanı Barack Obama’nın IŞİD Özel Temsilcisi Brett McGurk, “Menbic’i kurtarma" operasyonu sırasında yaşamını yitiren Menbic Askeri Meclisi Üyesi ve Şems El-Şemal Taburu Komutanı Ebu Leyla için taziye mesajı yayımladı. 

Menbic’e yönelik 1 Haziran’da başlatılan operasyonun komutasında yer alan Menbic Askeri Meclisi Üyesi ve Şems El-Şemal Taburu Komutanı Faysal Ebu Leyla, 3 Haziran günü Xefiet Ebû Qelqel köyünde, havan topunun yakınına düşmesi sonucu ağır yaralandı. Kafasından aldığı şarapnel parçasıyla ağır yaralanan Ebu Leyla, doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

Uzun süredir Rojava’da IŞİD’e karşı taburuyla birlikte mücadele veren Ebu Leyla, Kobanê savaşında da yer almıştı.

ABD’DEN TAZİYE MESAJI

Ebu Leyla’nın yaşamını yitirmesi Menbic ve Rojava’da büyük üzüntüye neden olurken, ABD Başkanı Barack Obama’nın IŞİD Özel Temsilcisi Brett McGurk da sosyal medyada taziye mesajı yayımladı.

McGurk mesajında, “Dualarımız doğum yeri Menbic’i IŞİD teröristlerinden kurtarmak için düzenlenen operasyonda hayatını kaybeden komutan Ebu Leyla ile birlikte. Demokratik Suriye Güçleri Menbic’te IŞİD’e karşı kazanımlarına devam ediyor. IŞİD’in yabancı savaşçıları Paris ve Brüksel başta olmak üzere saldırıların sorumluları Menbic’i kullanıyordu” dedi. (DİHA)
 

www.evrensel.net