04 Haziran 2016 17:32

Demokratik Suriye Güçleri, Menbic'e 7 km mesafede

Menbic Askeri Meclisi Resmi Sözcüsü Şervan Derviş, operasyonun başarı ile devam ettiğini, kente 7 kilometreden az bir mesafe kaldığını belirtti.

Demokratik Suriye Güçleri, Menbic'e 7 km mesafede

Paylaş

Menbic Askeri Meclisi Resmi Sözcüsü Şervan Derviş, Fırat Nehri kenarındaki Qişlê köyünde bir basın açıklaması düzenledi.

Derviş, Menbic operasyonunun 4'üncü gününde başarı ile devam ettiğini vurgulayarak, operasyon çerçevesinde çok sayıda köy ve stratejik noktanın ele geçirildiğini belirtti. Derviş, operasyonlarda 16 km ilerleme sağlandığını bildirdi.

Operasyonun ikinci kolunun Karakozak köprüsünden 5 kilometre ilerlediğini ifade eden Derviş, 110 IŞİD'linin öldürüldüğünü Menbic'e 7 kilometreden az bir mesafe kaldığını kaydetti.

Derviş, savaşçılarının kurtarılan köylerde büyük bir coşkuyla karşılandığını söyledi. Menbic'te sivillere yönelik rastgele gözaltı furyası başlatıldığını belirten Askeri Meclis Sözcüsü, halkın dünyayla bağlantısını kesmek için telefonların dahi yasaklanması fetvası verildiğini aktardı.

Menbic Bölgesi Halk Meclisi Eş Başkanı Faruk el Maşi de öncelikli amaçlarının Menbic halkını zulmün pençesinden kurtarmak ve can güvenliğini sağlamak olduğunu söyledi. (DİHA)

 

ÖNCEKİ HABER

Yıldırım: Hem başkanlık hem partili cumhurbaşkanlığı!

SONRAKİ HABER

Elektronik kitap, gazete ve dergide KDV oranı yüzde 18'e yükseltildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa