‘Bu davanın konusu olmak onurdur’

‘Bu davanın konusu olmak onurdur’

Özgür Gündem'le dayanışma kampanyasında nöbeti HDP MYK Üyesi Çilem Küçükkeleş devraldı.

Özgür Gündem gazetesi ile dayanışmak amacıyla başlatılan “Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği” kampanyasında nöbeti HDP MYK Üyesi Çilem Küçükkeleş devraldı.

Küçükkeleş, dayanışmadan çok içinde olduklarını belirterek, “Burada olmak sadece soruşturma konusu olmak değil ama burada bu davanın konusu olmak benim için onurdur. Açılacak olan bütün davalara göğüs gereceğiz” dedi.

Soruşturma ve baskıların hedefinde olan Özgür Gündem gazetesi ile dayanışmak amacıyla başlatılan “Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği” kampanyasının 32’inci gününde nöbeti HDP MYK üyesi Çilem Küçükkeleş devraldı. Küçükkeleş, gazetenin haber toplantısına katıldı ve gündeme dair editörlerle görüş alışverişinde bulundu. Küçükkeleş dayanışma ile ilgili “Özgür Gündem’i kendi derdimiz olarak görüyoruz. Dayanışmadan çok içinde olduğumuzu düşünüyoruz. Keşke fırsat olsa da bulunduğumuz her yerde muhabirliğini yapsak” dedi. Özgür Gündem gazetesinin zor koşullarda ve bedel ödeyerek bugünlere geldiğini söyleyen Küçükkeleş, Özgür Gündem’in bütün ezilenlerin kendini bulabileceği bir yer olduğunu ve bu nedenle herkesim için önemli olduğunu dile getirdi.
Burayı hissetme ve burada olunması gerektiğinin altını çizen Küçükkeleş, şöyle devam etti: “Burada olunmazsa ve bir arada durulmasa Türkiye halkları gerçek bir demokrasiye kavuşma imkânı sağlamayacak. Onun için dayanışmasından çok içindeyiz. Bire bir bu baskının mağduruyuz. Yapılan bütün baskıların tarafı olarak kendimiz görüyoruz. O yüzden bugün buradayım.”

Nöbete dahil olan gazeteci, aydın ve yazarlara açılan soruşturmaya ilişkinde konuşan Küçükkeleş, “Aslında burada olmak sadece soruşturma konusu olmak değil ama burada bu davanın konusu olmak benim için onurdur. Açılacak olan bütün davalara göğüs gereceğiz. Çünkü nefes aldığımız, sesimizi duyurduğumuz, sayfasında kendimizi gördüğümüz basına sonuna kadar sahip çıkacağız” dedi. (İstanbul/DİHA)

www.evrensel.net